Accueil » Zvířata » Proč moje kočka běhá po domě jako šílenec?

Proč moje kočka běhá po domě jako šílenec?

Běhá vaše kočka po domě? Nebojte se, neznamená to, že by se váš mazlíček úplně zbláznil, toto chování má vysvětlení! Kočky nejsou jedinými zvířaty, u kterých se tyto příhody vyskytují, ale i psi a další savci.

Pokud vaše kočka běhá po domě Pokud vaše kočka běhá po domě jako šílenec a chcete se dozvědět více o možných příčinách tohoto chování a o tom, co můžete dělat, když vaše kočka začne náhle běhat, nepřehlédněte tento článek.

Proč moje kočka šílí?

Již jsme se zmínili, že hlavní důvod pro kočku, která má záchvat šílenství, je “ FRAP“ Existují i jiné důvody, které mohou tyto epizody šílenství vyvolat. Podívejme se na ně:

Uvolňování energie

Období náhodné frenetické aktivity (dále jen „FRAP“) jsou u psů běžné, ale ne každý ví, že se poměrně často vyskytují i u koček, zejména u dospívajících a mladých zvířat.

Toto chování je považováno za Toto chování je u kočkovitých šelem považováno za zcela normální. Proto se nebojte, že vaše kočka čas od času začne řádit, jen si vybíjí přebytečnou energii, která se v ní nahromadila. výbušná fyzická aktivita a simulované lovecké chování (pronásledování, pronásledování, chytání nebo kousání do kotníků svého strážce, schovávání, skákání atd.).

Proč moje kočka běhá po domě jako šílenec?Zdroj: Capture Instagram

Je tedy normální, že vaše kočka Je proto normální, že se vaše kočka zblázní a kousne vás bez zjevného důvodu. V těchto nepatologických případech je epizoda aktivity intenzivní, ale trvá jen několik sekund a zvíře se nakonec samo uklidní. Jakmile se zastaví, obvykle se stáhne na klidné místo, kde si odpočine.

Instinkt přežití

Vaše kočka může také utéct po použití záchodové mísy. Toto zvláštní chování se nevyskytuje u všech koček, ale je běžná u mnoha kočkovitých šelem. Předpokládá se, že jde o instinkt, který je vede k tomu, aby se co nejrychleji vzdálili od místa, kde močí nebo kálí, aby zápach nepřilákal predátory.

Stres a úzkost

Pokud však „Šumění“ vaše kočka je příliš častá (i několikrát denně)Pokud jsou příznaky vaší kočky závažné, trvají příliš dlouho nebo jsou doprovázeny dalšími příznaky či zvláštním chováním, je možné, že vaše kočka má fyzický nebo emocionální zdravotní problém.. V těchto případech jsou nejčastějšími příčinami nadměrné aktivity stres a úzkost, které často způsobují, že zvíře vykazuje stereotypie (tj. řadu opakujících se, neměnných pohybů bez zjevné funkce) nebo, ve vzácnějších případech, je hyperaktivní, kočičí hyperestéziestav charakterizovaný výskytem křečí, agitovaností, hyperaktivitou a dokonce sebepoškozováním.

Pokud zpozorujete neobvyklé chování nebo pokud máte podezření, že vaše zvíře vykazuje příznaky nemoci, neprodleně se obraťte na svého veterinárního lékaře, aby vás vyšetřil.

Proč moje kočka běhá po domě jako šílenec?Zdroj: Capture Instagram
Proč moje kočka v noci šílí?

Kočky jsou krepuskulární zvířata, což znamená, že jejich nejvyšší aktivita je obvykle brzy ráno a pozdě odpoledne. Tyto kočkovité šelmy se však mohou přizpůsobit a měnit své zvyky v závislosti na životním stylu svých ošetřovatelů a podmínkách prostředí, ve kterém žijí. (teplota, denní světlo, přístup do venkovního prostředí atd.).V důsledku toho není neobvyklé, že mnoho koček zvyšuje svou aktivitu v noci, kdy dochází k záchvatům zuřivosti, zatímco jejich ošetřovatelé spí.

Tento jev je obzvláště Tento jev se vyskytuje zejména v létě. Když teploty během dne prudce stoupnou, kočky mají tendenci odpočívat v chladnějších prostorách a se hrou, lovem nebo procházkami po okolí vyčkávají do setmění. Pokud vaše kočka žije výhradně doma, nemá žádné hračky ani podněty z prostředí, nežije s jinými kočkami, se kterými by mohla komunikovat, nebo je prostě mladá a celý den strávila spánkem, je pravděpodobné, že veškerou svou energii uvolní do vzduchu. jeho nahromaděná energie v noci a začne si s vámi hrát nebo vás kousat, když spíte.

Nicméně, pokud se vaše kočka náhle Pokud se vaše kočka v noci náhle zblázní, tj. aniž by to někdy předtím dělala, sledujte, zda nemá zdravotní potíže, a v případě potřeby navštivte veterináře.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.