Accueil » Zvířata » Proč psi často močí na pneumatiky aut?

Proč psi často močí na pneumatiky aut?

V každodenním životě jsme svědky neobvyklých situací a věcí, nad kterými vždy přemýšlíme, proč se dějí, například když pozorujeme psa, jak si ulevuje na kolech auta.

Psi si ulevují na různých místech v jejich prostředí, aby „označit si své území“. a ukázat, že jsou ve svém okolí dominantní nebo že alespoň mohou demonstrovat svou přítomnost.

Proč psi často močí na pneumatiky aut?

Kola automobilů jsou jedním z nejoblíbenějších míst, kde si psi ulevují.

Existují různé teorie které tuto situaci vysvětlují. Psi vnímají vozidlo jako sbírku pachů a močení na pneumatiky je způsob, jak k tomu přidat svou přítomnost.“ katalog“ .

Proč psi často močí na pneumatiky aut?Zdroj: Capture Instagram

Pneumatiky automobilu by byly stejně jako boty člověka, takže psí moč říká ostatním zvířatům, která jdou kolem. území je jeho, nebo že prostě existuje.

Druhá teorie souvisí s prostředím, protože psi rozpoznávají auta jako dopravní prostředek z jednoho místa na druhé, a proto vnímají vozidlo jako prostředek, který přenáší jejich pach na jiná místa.

Nejčastěji přijímaná odpověď je ta nejjednodušší: auta na cestách přebírají vůni míst, kterými projíždějí, a silnic, po kterých jezdí.

Tento zápach kol vnímají psi, zejména u psů, kteří si vždy chtějí označit každé místo, kterým procházejí, za své území.

Tisíce a tisíce kilometrů které auto během svého života urazí, představují tisíce a tisíce území, která je třeba pro psy označit.

Čich je u psů jedním z nejsilnějších a nejrozlišujících smyslů. Pouhým očicháním kola dokáží oddělit mnoho pachů a identifikovat je. Pak je pro ně velmi důležité opustit vlastní.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.