Accueil » Zvířata » Proč psi milují ponožky, říkají odborníci

Proč psi milují ponožky, říkají odborníci

Majitelé psů se často snaží najít ponožku 2ᵉ, která podivně zmizela. Také tato se znovu a znovu zázračně objevuje v blízkosti věcí jejich psa.

Na druhou stranu, když nám náhodou upadne ponožka, než se pro ni sehneme, je už pryč, náš pes už s ní utekl. A to nemluvíme o tom, že bychom se ho snažili odnést, protože to je téměř nemožné. Ale víte, proč to dělají?

Důvody, proč psi milují ponožky
Proč mají psi rádi ponožky? Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram

Vůně: Je třeba si uvědomit, že čich je u psů nejrozvinutějším smyslem. Proto jsou ukradené ponožky obvykle napuštěny pachem svého majitele. Proto psi a štěňata milují vůni použitých ponožek, jsou cítit po svém majiteli.

Chybí jim jejich pánové: Slyšeli jste, že někteří lidé nechávají svým psům kus oblečení, aby se jim nestýskalo? Je to pravda, zvláště když je nepřítomnost dlouhá. Někteří psi skutečně trpí separační úzkostí. Pokud jim však necháte pár ponožek, budou mít pocit, že jste nablízku.

Rádi koušou. Kousání tohoto oděvu může být díky jeho struktuře skutečně zábavné a příjemné. Kousají věci instinktivně. Navíc je to bude bavit o to víc, pokud je chuť příjemná.

Některé učitelům to může připadat zábavné že jim psi kradou ponožky. Jiným se však toto instinktivní chování opravdu nelíbí.

Proč mají psi tak rádi ponožky? Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram

Hlavním opatřením, jak zabránit tomu, aby vám domácí mazlíček ukradl ponožky nebo jiné oblečení, je uklidit si věci. Ale také mu nechat staré oblečení nebo staré ponožky. Zvláště pokud ji necháte v nepřítomnosti samotnou.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii. Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.