Accueil » Zvířata » Proč psi naklánějí hlavu na stranu, když na ně mluvíte?

Proč psi naklánějí hlavu na stranu, když na ně mluvíte?

Proto psi naklánějí hlavu na stranu, když na ně mluvíte.

Mějte pes Vzít si psa domů znamená objevovat nový svět plný zvláštního chování. Ty nám pomáhají pochopit jednání a reakce vašeho zvířete. Dnes se tedy podíváme na to, proč naklání hlavu, když na něj někdo mluví.

V tomto článku, vysvětlujeme různé teorie vysvětlení, proč se tato zvířata chovají takhle pokaždé, když jim něco řeknete. Nebo když vám chtějí něco říct…

Váš pes zakloní hlavu, aby vás lépe slyšel.

Někteří vědci tvrdí, že „nejlepší přítel člověka zaklání hlavu, když s ním jeho majitelé komunikují, aby lépe vnímal zvuky.

Ačkoli nerozumějí jazyku, psi rozpoznají přibližně 200 slov lidský slovník, který zdůrazňuje příkazy a pokyny, které jste je naučili prostřednictvím pozitivního posilování.

Proč psi otáčejí hlavu, když na ně mluvíteZdroj: Capture Instagram
Potřebuje tě vidět

Od jejich prvních let, psi jsou zvyklí zvedat oči, když jsou s vámi, protože vždy sledují váš obličej a mimiku, aby zjistili vaši náladu.

Jedna z teorií tohoto chování se snaží tento jev vysvětlit. Rozdíl však vychází z různých plemen a platí spíše pro štěňata s dlouhým čenichem. Ten zabraňuje plnému vidění, když se psi dívají přímo před sebe.

Proč psi otáčejí hlavu, když na ně mluvíteZdroj: Capture Instagram
Je to podmíněné chování

Psi se hodně učí věci od svých pánů, jako jsou činy, které nás těší a přinášejí jim odměnu.

Pro psy je normální Je normální, že psi naklánějí hlavu na jednu stranu, když jsou s vámi. Je to proto, že vědí, že se díky takovému chování budete cítit dobře. Takže si hrají na to, že dostanou pamlsek nebo že je například vyvenčíte.

Existuje stále více studií, které vysvětlují význam některých projevů chování našeho psa.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.