Accueil » Zvířata » Proč psi pronásledují kočky a jak tomu zabránit?

Proč psi pronásledují kočky a jak tomu zabránit?

Pravděpodobně jste se několikrát vzdali přijetí jiných psů, protože je již máte doma a chcete se vyhnout bojům nebo honičkám. Kde se však toto chování bere?

Pochází z loveckého instinktu těchto zvířat; něco, co jim dává určité fyzické vlastnosti a schopnosti přirozeně pronásledovat to, co považují za svou kořist. A velmi často je to kočka. I když to psi nemají na mysli, náhlý záblesk kočičího pohybu vyšle do jejich mozku zprávu: “ na lov“ .

Ačkoli podnět k pokračování je u psů stále přítomen, další impuls – usmrtit kořist – již z velké části vymizel. Proto, jakmile je zahnali do kouta, mnozí zapomenou, proč je vlastně chtěli ulovit. Rozhodnou se tedy štěkat, aniž by věděli, co dál.

Přečtěte si více
Proč byste měli svého psa venčit alespoň třikrát denně

I když psi nemají špatné úmyslyvýsledek je obvykle stejný. Kočky jsou rychlejší a mrštnější, dokážou skákat po strmých plochách a obvykle vyváznou bez úhony.

Proč psi pronásledují kočky a jak se jim vyhnout?Zdroj: Capture Instagram

Nicméně, ije velmi důležité přerušit tuto chování v době, kdy k němu dochází. To by totiž mohlo kočku silně znepokojit. Aby se kočka bránila, mohla by ji prudce poškrábat.

Jak zabránit psovi v útěku, když vidí kočku?

Jak ovládat tento lovecký instinkt u psů, je vhodnější ho vychovávat od útlého věku. Ale také se vyvarovat jakéhokoli negativního kontaktu s kočkami. Jednou z možností, jak toto chování upravit, je držet ho na vodítku. A když se pes začne honit, hlasitě zakřičte slovo „ne“, abyste mu zabránili kočku honit. Můžete také použít pozitivní posilování, když se zvíře rozhodne kočky nehonit.

Proč psi honí kočky a jak tomu zabránit?Zdroj: Capture Instagram

KonečněNezapomeňte, že někteří psi za kočkou nepoběží. Starší psi a psi s klidnou povahou raději spí, než aby běhali.

Přečtěte si více
Proto se psi schovávají, když mají zemřít

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.