Accueil » Zvířata » Proč psi skáčou vzrušením, když vidí svého majitele?

Proč psi skáčou vzrušením, když vidí svého majitele?

Když po dlouhém dni v práci dorazíme domů, čeká nás překypující setkání. Naši psi k nám skutečně běží s nezkrotnou radostí, skáčou na všechny strany a vrtí ocasem. Ale napadlo vás někdy, proč psi skáčou vzrušením, když nás vidí? V tomto článku prozkoumáme důvody tohoto rozkošného chování.

1. Projev lásky a štěstí psů:

Psi jsou společenská zvířata od přírody a jsou silně citově vázáni na své majitele. Když energicky skáčou, vyjadřují svou nesmírnou lásku a štěstí, že vás zase vidí. Vaše přítomnost je pro ně vrcholem dne a skákání je způsob, jak to vyjádřit.

2. Odměna a posílení:

Dále může být skákání cestou pro psy upoutat pozornost a získat odměnu. Když skočí a dostanou od svého majitele pozitivní odezvu, jako je mazlení, pak se naučí, že skákání je efektivní způsob, jak získat to, co chtějí. Takže neúmyslně posilujeme jejich chování, když reagujeme nadšeně pokaždé, když skočí.

Přečtěte si Nejstarší pes v útulku je konečně adoptovaný a poprvé spí s úsměvem

3. Uvolněte nahromaděnou energii:

Psi potřebují cvičení a uvolnit jejich nahromaděnou energii. Když potkají svého pána, jejich vzrušení je na vrcholu. Takže skákání je způsob, jak tuto energii uvolnit. Je důležité si uvědomit, že psi potřebují dostatečnou denní fyzickou aktivitu, aby se vyhnuli destruktivnímu chování.

4. Přírodní dědictví:

Psi jsou potomky vlků, kteří mají velmi podobné pozdravné chování. Když se totiž vlci po dlouhém odloučení vrátí do své smečky, zdraví se skákáním a olizováním nosu. Toto chování se tedy přeneslo i na domácí psy a projevuje se, když vidí své pány, které považují za součást své „smečky“.

5. Psí znamení podřízenosti:

Konečně v některých případech psi může vyskočit na znamení podřízenosti. Skákáním prokazují svůj respekt a hierarchické uznání vůči svým pánům. Tato forma skákání je jejich způsob, jak říci „Považuji tě za vůdce smečky a respektuji tě“.

Přetékající vzrušení a skoky psů, když vidí své páníčky, jsou proto známkou lásky a štěstí. Prostřednictvím porozumění a jasné komunikace můžeme toto chování správně zvládnout a posílit pouto s našimi věrnými společníky. Až bude váš pes příště skákat nahoru a dolů, pamatujte, že je to jeho způsob, jak říct „Miluji tě!“ „.

Přečtěte si Jak si psi vybírají majitele? Pozor na tato znamení!

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.