Accueil » Zvířata » Proč se psi bojí bouřky a hromu?

Proč se psi bojí bouřky a hromu?

Strach z bouřky a hromu Mnoho psů se bojí bouřek a hromů. má ve veterinární vědě specifický název. Nazývá se brontofobie. Termín, který se vztahuje i na lidi, kteří jí trpí. Podle Veterinární nemocnice Garbí v Barceloně má 15 až 30 % psů iracionální strach z bouřek.

Tento výsledek vyplynul ze studie provedené na Pensylvánské univerzitě v USA.
V některých případech, úroveň úzkosti dosáhla někteří psi mohou být sami sobě nebezpeční. V extrémních situacích mohou být dokonce agresivní vůči svému nejbližšímu okolí.

Podle zprávy National Geographic, psi pociťují pokles barometrického tlaku. který předchází bouřce. Kromě toho ztemnění oblohy, vítr a zvuk hromu vyvolávají u psů děsivé reakce.

Vnímají změny tlaku vzduchu

Pocit statického náboje, který Pocit statického náboje, který psi mají a mohou zažívat, způsobuje, že se jim Někteří odborníci to vysvětlují tím, že se aktivují jejich neurologické receptory strachu.

Velcí a dlouhosrstí psi snadno hromadí statickou elektřinu. Lidé ji také pociťují, když si oblékají oblečení nebo otevírají dveře auta.

Na druhou stranu, pokud se jedná o se psem, který je nervózní už během bouřky.U psů, kteří se již bojí hlasitých zvuků, může mírné nepohodlí přerůst ve fobii, která se může zhoršit dotykem kovového předmětu čenichem. U psů, kteří se již bojí hlasitých zvuků, může mírné nepohodlí přerůst ve fobii.

Proč se psi bojí bouřky a hromu?Zdroj: Capture Instagram
Vysoce rozvinutá schopnost:

Psí nosy snadno „vycítí“ změny v prostředí, když se blíží bouřka. Někteří psi jsou tak vyděsí i vzdálené hřmění, které je pro lidské ucho téměř neznatelné.

K tomu musíme dodat, že existují důkazy, které naznačují určité genetické predispozice. u zvířat k rozvoji fobie z hluku. K tomu dochází u border kolií a australských ovčáků.

Jak vám můžeme pomoci?

Uprostřed krize strachu, uprostřed bouře. psi hledají místa kde se mohou schovat a chránit se před elektrickými šoky. Například v koupelně, ve vaně nebo za záchodem.

Je zajímavé, že koupelna je místem, kde se většina psů rozhodne schovat před bouřkou nebo extrémním hlukem ohňostroje. Kromě toho mnoho webových stránek doporučuje zakoupit psovi antistatickou bundu. Uklidněte psa.

Další technikou, která by jim mohla pomoci, což neznamená, že je strach odstraněn, je potírání antistatickým čisticím prostředkem. Nebo použít pohodlné pláště, které jim dodají pocit pohodlí. Pocit ochrany.

Co se nedoporučuje

Není povoleno aby se zvíře uchýlilo na místo, které si samo vybere. To může dokonce zvýšit jeho pocit strachu a zranitelnosti a vyvolat u něj stres.

V každém případě navštivte svého veterináře. Veterinář pomůže vašemu psovi vypořádat se s jeho strachem. Zejména v místech, kde jsou bouřky mnohem častější. V nejextrémnějších případech bude předepíše léky léky proti úzkosti.

Je nezbytné, abychom poskytli klid. Pokud totiž přidáme úzkost, vše se pro naše zvíře zhorší. Proto ho nikdy nesmíme trestat za to, že je nervózní. Vyvarujte se také přílišného hlazení, protože ho to naučí, že jeho strach může být příjemný. Je proto důležité být klidný a chovat se normálně.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naši stránku Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.