Accueil » Zvířata » Proč se vaše kočka přibližuje k vašemu obličeji, když spíte?

Proč se vaše kočka přibližuje k vašemu obličeji, když spíte?

Přibližuje se vaše kočka k vašemu obličeji jeho tvář na tvou, aniž bys věděla proč ? Kočky jsou druhým nejdůležitějším domácím mazlíčkem ve světě. nejoblíbenější domácí zvíře ve Franciijsou také jedním z zvířata Nejsložitější z domácích zvířat. I dnes máme stále co objevovat o jejich povaze a způsobu, jakým se vyjadřují k ostatním kočkovitým šelmám nebo ke svým majitelům.

Toto chování je ovlivněno jejich genetikou, osobností každého jednotlivceale také výchovou a péčí, kterou jim věnujeme.

Proč se kočky přibližují k lidským obličejům?

Jak už možná víte, kočky mají pachové žlázy umístěné uprostřed těla. na různých místech obličeje a hlavy, které jsou zodpovědné za uvolňování feromonů. Jedná se o aromatickou látku, kterou se kočky snaží označit své teritorium a signalizovat, které předměty nebo lidé patří do jejich prostředí nebo rodinného kruhu. Když se k nám tedy kočka přiblíží a otře se o náš obličej, označí nás svým pachem. Je to způsob, jak nám ukázat, že děláme něco správně. část prostředí, ve kterém se cítí dobře.ale také proto, aby naznačil, že „my jsme jeho“.

To je přístup, který mohou dělat různými způsoby Hlavou, tvářemi, třením nosu o náš, olizováním obličeje nebo dokonce lehkým poklepáním na hlavu… Všechna tato gesta mají svůj význam. Povíme vám o nich!

Otírat se o ně nosem:

Jednoduché tření nosu poskytuje vaší kočce mnohem více informací, než si myslíte. Je důležité si uvědomit, že kočky mají mnohem vyvinutější čich než zrak. Je proto nejlepším možným nástrojem pro výměnu informací, ale také pro pozdravy.

Jedná se tedy o gesto že vaše kočka je schopná se chovat k ostatním kočkám. se kterými nežije, aby ukázal své přijetí, nebo také s kočkami v jeho rodinném kruhu nebo s nimiž žije společně, aby toto pouto posílil.

Pohladí tě po hlavě:

Pokud vás zajímá proč vaše kočka se vám blíží k obličeji a šťouchá vás do hlavy, můžeme vám říct, že nemáte důvod se tohoto zvláštního chování obávat. Důvod? Je to další způsob, jak nechat přetrvávat vůni jeho feromonů, ale také způsob, jak vám dát najevo, že je mu s vámi dobře a že jste součástí toho známého kruhu, ve kterém se cítí dobře, nebo jen pozdravit.

Zdroj: Capture Instagram

Pokud se to stane, nezapomeňte reagovat pohlazením po hlavě.To proto, aby se cítily opětované a abyste jim mohli předat pocit pohodlí a náklonnosti.

Přijde k vám, aby vám olízl obličej:

Ano, má, vaše kočka vám přijde olíznout obličej.Důvodů je několik. Nejčastější je však to, že se s vámi spíše stýká, stejně jako s jakoukoli jinou osobou, ke které cítí pouto.

Je běžné je to i u jiných kočkovitých šelemJe to gesto, které můžete použít při úpravě, ale také k upoutání pozornosti, jako označení nebo pokud jste kočka. Je to gesto, které může být použito i u vás, abyste se upravili, ale také abyste upoutali pozornost, jako značka nebo pokud ho jednoduše přilákala vůně, kterou na sobě máte.

Přijmout, zachránit život a získat přítele.
Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.