Accueil » Zvířata » Proč váš pes spolkne cokoli, vysvětlení syndromu PICA

Proč váš pes spolkne cokoli, vysvětlení syndromu PICA

Zajímá vás, proč váš domácí mazlíček polyká nejedlé předměty? Pokud má váš pes obsedantní návyk na krmení, má syndrom PICA! Všimněte si, že tato porucha výživy může mít mnoho zdravotních následků. Navíc je toto onemocnění častější u mladých, rychle rostoucích psů. Nicméně pokud váš mazlíček přesto trpí touto nerovnováhou, nepanikařte! Je totiž docela dobře možné ji změnit!

Pes: Zaměřte se na syndrom PICA!

Tento onemocnění psů je definována jako porucha chování při krmení. Jak se projevuje u domácího zvířete? Váš pes může trpět zažívacími potížemi a chce omezit denní příjem potravy. Aby tento nedostatek nahradil, začne trávit určité nepoživatelné předměty. Může se tak dít polykáním kamenů, dřeva nebo hlíny!

Pokud ho PICA hodně postihne, je docela možné, že váš pes bude konzumovat výkaly. Proč? Tyto nejedlé předměty již nemohou nahradit jeho hlad. Tato nemoc může postihnout i některá zvířata a lidi. U lidí se však tato nemoc projevuje jinak! Vyznačuje se silnou touhou konzumovat křídu nebo cihly či písek.

Původ nemoci a její následky!

Syndrom se vyskytuje u malých, rychle rostoucích a vyvíjejících se zvířat. Jak se PICA dostane do těla? Ve skutečnosti se vše děje na orální cestou. Tento mikroskopický červ se dostává do trávicího orgánu a způsobuje poruchy příjmu potravy. Ale to není všechno! Toto onemocnění přetrvává až do dospělosti, pokud nedodržujete vhodnou léčbu. Toto řešení se týká i vašeho psa!

Jaké další důsledky má tento syndrom? Ovlivňuje zdraví a pohodu vašeho psa. Kromě toho váš mazlíček již nemůže trávit některá krmiva. To může vést k otravě potravinami nebo k riziku udušení těmito nepoživatelnými produkty. Pokud se syndrom stává stále závažnějším, může ovlivnit systém chování.

Pes: Opatření, která je třeba přijmout za každou cenu!

Pokud si toho všimnete neobvyklé gesto Vezměte svého psa co nejdříve k veterináři. Akutní návštěva může pouze snížit riziko pro vašeho psa a umožnit mu rychlé zotavení. Kromě toho zvažte zjištění zdroje úzkosti vašeho nejlepšího přítele. Pokud je to nutné, věnujte svému zvířeti více času. Provádění aktivit může být také dobrým faktorem jeho vývoje!

Spravujte vzor spotřeby Denní strava vašeho psa! Přestože za tento stav nemůže, neměli byste otálet s hledáním jiného řešení jeho zdravotního stavu. Jaká péče a diagnostika je nutná? Po příchodu k lékaři bude mít váš mazlíček přístup k ultrazvukovému vyšetření, analýze trusu nebo jiným potřebným testům. Stručně řečeno, dobře se postarejte o svého nejlepšího spojence a podpořte ho v těchto těžkých chvílích!

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.