Accueil » Zvířata » Proč váš pes ví, kdy se vrátíte domů?

Proč váš pes ví, kdy se vrátíte domů?

Jak ví váš domácí mazlíček, že se vracíte domů ? Nejde o to, že by měli jasnovidecké schopnosti, ale o to, že mají zvláštní inteligenci a citlivost. Jak to dělají?

1. Učí se rozpoznávat zvuky:

Opakování rutiny může vašemu psovi pomoci naučit se rozpoznat určité zvuky, které ohlašují váš příchod a které mohou být pro ostatní lidi nepostřehnutelné. Dokážou například přesně rozpoznat zvuk vašeho auta, když projíždíte blokem, nebo zvuk dveří auta. uzavření před domem. Stejně tak mohou identifikovat otevření výtahu v patře budovy nebo zvuk vašich kroků či klíčů na chodbě.

2. Mají velmi vyvinutý čich:

Psi vás cítí na přes zavřené dveře. Budou tedy vědět, že jste poblíž, i když jste nepřekročili práh. Vaše zvíře tak bude vědět, že přicházíte, i když vás nevidělo.

Zdroj: Capture Instagram

3. Rozvíjení smyslu pro čas :

Ačkoli psi nemohou přesně vědět. Jaký je čas, to je spojeno s jejich biologickými hodinami. Pokud se obvykle vracíte domů každý den ve stejnou dobu, váš pes se spoléhá na své vnitřní hodiny (vědecky nazývané cirkadiánní rytmus) a určuje si časový interval, ve kterém se vrátíte domů a on na vás bude připraven.

4. Umí interpretovat signály a postoje:

Psi umí velmi dobře interpretovat řeč lidského těla. Pokud je například každý den někdo doma, aby vás přivítal, když se vrátíte z práce, vaše zvíře dokáže identifikovat chování této osoby jako znamení, že se vracíte domů. Začít připravovat večeři, položit poštu na stůl nebo se třeba podívat z okna, jestli už jste někde poblíž, to všechno jsou signály, které si přečte a které mu dávají najevo, že se brzy vrátíte.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, budeme rádi, když nám je napíšete. doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.