Accueil » Zvířata » Proč vás psi olizují? Odpověď není taková, jakou byste čekali

Proč vás psi olizují? Odpověď není taková, jakou byste čekali

Proč vás psi olizují? Odpověď není taková, jakou očekáváte

Proč vás psi olizují? Máme tendenci si myslet, že nás zvíře olizuje, protože nám chce svým způsobem dát pusu. A že nám tedy jednoduše dává najevo svou náklonnost. Vědecké studie však říkají něco jiného.

Proč vás psi olizují? Je to znamení, že vás milují?

Věda zkoumala olizování psů. Konkrétně proč psi používají jazyk. Závěry jsou tedy různé. Jasné je, že olizování není ekvivalentem líbání.

Vskutku, Když nás pes olizuje, obvykle reagujeme projevy náklonnosti, které si s tímto gestem spojuje. Pes tedy chápe, že když se olizuje, dostane na oplátku pozitivní odpověď. Bude to pak dělat i tehdy, když od vás bude potřebovat malé pohlazení.

Tomuto učení říkáme pozitivní posilování. Stejně jako to funguje, aniž bychom o tom věděli, když nás olizuje a my mu jeho náklonnost oplácíme, funguje to i při výcviku. Ukážeme vám, jak ho naučit základní povely.

Proč <yoastmark class=

Co říká věda o olizování psů?

Zde je několik teorií o tom, proč vás psi olizují:

  • Možná jen chtějí ochutnat náš pot (mají ho rádi slaný) nebo sbírají zbytky jídla na našich rukou.
  • Existují také důkazy, že divoká zvířata používají olizování jako formu pozdravu. To by vysvětlovalo, proč vás pes olízne, když přijdete domů.
  • Pokud jste někdy viděli matku komunikovat se svými štěňaty, uvidíte, že je udržuje v čistotě olizováním. Proto to mohou dělat také v rámci hygieny a prevence.
  • Olizování se také jeví jako složitější forma komunikace než náklonnost. Psi používají olizování k tomu, aby si něco vyžádali.

Význam části, kterou váš pes olizuje
Proč mi můj pes olizuje ruce:

Naše ruce jsou často nezakrytéA jsou také velmi přístupné. Takže pokud vám olizují ruce, může to být pro jejich pohodlí. Ale také se zamyslete nad tím, jak často se jich během dne dotýkáte: vaše ruce jsou zdrojem informací. Je běžné, že zvířata olizují ruce cizím lidem, aby je lépe poznala.

Proč se <yoastmark class=

Proč vám psi olizují nohy a chodidla:

Když vám pes olizuje nohy nebo nohy, může to být projev podřízenosti a respektu. Jedním z hlavních důvodů olizování tlapek nebo nohou je projev náklonnosti.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.