Accueil » Zvířata » Proč vás váš pes očichává, když přijdete domů?

Proč vás váš pes očichává, když přijdete domů?

Psi jsou působivé svou schopností vnímat svět pomocí čichu.. Nejenže mají 25krát více čichových receptorů než my, ale podle některých měřítek je jejich čich tisíckrát ostřejší než náš. Pes například dokáže odhalit kapku krve v litru vody a někteří psi dokáží určit, zda má člověk rakovinu močového měchýře, pouhým očicháním jeho moči.

Když tedy když se po dlouhém dni vracíte domů. a očichá vás od hlavy až k patě, nerozčilujte se. Místo toho si vytvořte mentální mapu všech míst, kde jste byli.

Proč vás váš pes tolik očichává:

Psi mají velmi vyvinutý čich. To někdy vede k tomu, že velmi často čichají.. Mnoho lidí se veterináře ptá, zda je to normální, nebo zda to může být patologické. Odpověď najdete níže.

Především byste měli vědět, že veterinář vám pomůže zodpovědět všechny vaše otázky. Pokud vás něco trápí, je důležité se s nimi poradit, ať už je to naléhavé, nebo ne.

Především byste měli vědět. že nadměrné očichávání psem je vlastně zcela normální.. Není třeba se obávat. Problém nastává, když pes při procházkách nečichá nebo zůstává napjatý. V těchto případech může váš pes prožívat záchvat úzkosti, stresu nebo nervozity.

Zdroj: Capture Instagram

Druhý, psi mají miliony čichových receptorů. V každém případě mohou být vynikajícími stopaři. Proto rádi čichají ke všemu, co je obklopuje. Ve skutečnosti je pro ně nejlepším způsobem, jak se sžít s okolím a poznat, co je poblíž, čich.

Je důležité vědět, že váš pes neonemocní jen proto, že čichá moč nebo výkaly. Je to naprosto normální věc, kterou dělá, aby identifikoval ostatní psy.

Vždy je vhodné trénovat čich psa. Vezměte ho například do parku s psími svačinami a hrajte si na schovávanou v trávě. Řekněte mu, aby je hledal pomocí čichu. Tímto způsobem můžete otestovat jeho čich.

Nejlepší je vždy vzít se o svého psa starat jako by se o vás postaral.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele, Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.