Accueil » Zvířata » Proto byste měli svého psa venčit alespoň třikrát denně.

Proto byste měli svého psa venčit alespoň třikrát denně.

Procházka se psem je jedním z nejžádanějších okamžiků pro naše psy. domácího mazlíčka. Rutina, na které skutečně závisí jejich pohoda a každodenní socializace. Tato rutina je ještě důležitější, když máme štěně. Musíme ho naučit močit na ulici, socializovat ho s ostatními psy a lidmi. Ale také zajistit, aby ho tato činnost bavila po zbytek života. Proto je běžné, že procházky probíhají ráno, v poledne a večer. Nezapomeňte, že je to čas vašeho psa, který potřebuje cítit, běhat, hrát si… ne jen vyřídit své záležitosti a jít domů.

Je důležité pozorovat, a to již od útlého věku, jak dlouho vydrží bez močení, protože každý pes je jiný. Tímto způsobem můžeme vypočítat větší či menší frekvenci jejich venčení. Nejčastěji je podle jejich potřeb venčíme po spánku a po jídle.

Kolikrát denně by měl pes močit?

U štěňat, mohou potřebovat chodit ven 3 až 5krát denně. Někteří mohou také potřebovat až 6 krátkých vycházek, aby se vyhnuli močení doma. V době, kdy dosáhnou dospělosti, je většina našich zvířat schopna močit a kálit na ulici. Může se však stát, že po špatném učení, špatné zkušenosti nebo několika dnech s rozbouřeným bříškem má vaše zvíře „nehodu“ doma.

Přečtěte si více
Video: 2 obří hadi při páření rozbili střechu domu

Kam s naším mazlíčkem?

Záleží na tom, jestli žijeme v horách, ve městě nebo v malé městské čtvrti poblíž pláže. Pokud náš pes nemá rád změny nebo se prostě bojí, je nejlepší vzít ho na procházku na klidné místo. Například do parku. Ačkoli to může znít jednoduše, venčení psa je úkol, který má pro vašeho mazlíčka mnoho zdravotních výhod.

Zde je důležitý důvod, proč svého psa venčit třikrát denně.Zdroj: Capture Instagram
Tipy pro nejlepší procházky

Když venčíme našeho dospělého psa, musíme mu nabídnout pozitivní, zábavnou a společenskou aktivitu s ostatními domácími zvířaty. To výrazně zlepší jeho pohodu. To se liší podle typu plemene našeho domácího mazlíčka. Není stejné venčit jorkšírského teriéra jako border kolii nebo anglického buldoka; každé plemeno má specifické potřeby v oblasti aktivit.

Kromě toho musíme mít na paměti, že kvalita je dobře důležitější než množství při chůzi. Každý pes by si měl užít alespoň pět minut bez vodítka v parku nebo v kopcovitém terénu. To pomůže zlepšit kvalitu procházky a pohodu psa.

Mějte na paměti, že pach má hodně společného s mentální stimulaci. Změna prostředí je proto pro každého domácího mazlíčka příjemná, aby se mohl seznámit s různými pachy.

Přečtěte si více
Proč má váš pes na jazyku černou skvrnu? Odpovídá veterinář

Zde je důležitý důvod, proč chodit na procházku se psem 3krát denněZdroj: Capture Instagram

Délka procházky bude záviset na povaze a plemeni vašeho domácího mazlíčka. Doporučuje se venčit zvíře dvakrát až třikrát denně. A to při minimální délce trvání 30 minut na jedno venčení. Obecně se doporučuje průměrná doba chůze 2 hodiny denně.

A konečně, nezapomeňte, že váš pes bude nejen šťastný a aktivní. Ale také pro vás je dobré, abyste se svým psem chodili ven a cvičili. A zároveň se seznámíte s dalšími lidmi.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.