Accueil » Zvířata » Proto kočky mňoukají jen na lidi.

Proto kočky mňoukají jen na lidi.

Kočky jsou samotářská zvířata. Vedou svůj život velmi diskrétně a individuálně. Navíc k vytvoření vazeb nepotřebují mnoho hlasových prvků. Většina kočkovitých šelem a domácí kočky nejsou výjimkouVe volné přírodě a dokonce i v domácím životě se spojují čichem.

Když jsou si blízcí, činí tak prostřednictvím komunikace nebo řeči těla, zaujímají různé pozice, které vyjadřují nálady a možnosti náklonnosti.

Mňoukání není součástí přirozený jazyk kočky. Byl totiž vyvinut téměř výhradně pro komunikaci s lidmi. Ačkoli je tomu těžké uvěřit, existují vědecké důkazy, že tomu tak je.

Jediný typ mňoukání v kočičí řeči se vyskytuje mezi kočkou a jejími koťaty. Mňoukání kotěte slouží k tomu, aby si vyžádalo pozornost a péči matky.

Závěrem, kočky domácí, když jsou koťata.Mňoukáním se dožadují pozornosti a jídla. Tato komunikace pokračuje i v jejich dospělém životě, aby navázali komunikaci s námi, lidmi, často označovanými jako mateřská postava.

Jako dospělí, kočky mňoukají pouze při komunikaci s lidmi. Mňoukají, protože pochopily, že touto formou komunikace si sdělují své potřeby, aby je uspokojily.

Mňoukání se proto používá k tomu, aby člověk pochopil, co chce a potřebuje. Některé vědecké studie dospěly tak daleko, že tvrdí. kočky skutečně zdokonalily své mňoukání manipulovat s lidmi.

Pravdou je, že lidé, kteří žijí s kočkami, to tvrdí, aniž by to bylo vědecky podloženo. Kočky jsou zkušenými manipulátory lidí, kteří s nimi žijí.

Proč kočky mňoukají jen na lidi?Zdroj: Capture Instagram

Provedená studie ukázala, že čím silnější je pouto, tím více času stráví člověk s… jejich kočkaTím lépe rozumí jeho mňoukání.

Mnoho lidí je schopno porozumět téměř všem mňoukáním své kočky pouhým poslechem, aniž by je viděli.

Tedy, když kočka mňoukáKdyž kočka mňouká a umisťuje se na určité místo (před dveře, do blízkosti svého odpadkového koše atd.), chápeme, co chce.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme nahlédnout do naší Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.