Accueil » Zvířata » Proto kočky vždy dávají přednost určité osobě v rodině.

Proto kočky vždy dávají přednost určité osobě v rodině.

Proč kočky vždy preferují určitou osobu v rodině

Často se říká, že kočky dávají přednost určitému člověku, ale je to pravda, nebo mýtus? V tomto článku se podíváme na některá fakta z kočičí etologie, abychom vám řekli, odkud toto přesvědčení pochází a proč se kočky upínají k jedné osobě.

Důvody, proč kočky dávají přednost člověku

Když jsou kočky koťata, procházejí fází, kdy chtějí poznat všechno kolem sebe. Díky tomu jsou přátelští ke všem, dokonce i k lidem, které nemají rádi. ostatní zvířata. Při správné socializaci v této fázi kočky ztrácejí strach z cizích lidí a získávají společenskou povahu.

Kočky, které byly socializovány jako koťata, obvykle nemají problém se sdílením svých náklonnost s každým. Mnoho koťat však nebylo jako miminka socializováno nebo znalo jen málo lidí. Proto si vytvářejí velmi zvláštní pouto k tomu, s kým v dětství trávili nejvíce času.

Případně mohlo být kotě v raném věku odděleno od matky a sourozenců. V tomto případě se často řídí osobou, která jim poskytuje největší bezpečí, a považují ji za svou matku. Z tohoto důvodu kočky obvykle dávají přednost konkrétní osobě. Poznávají pak hlas, vůni, pohlazení a spojují si je se zážitky, které zažili v mládí.

Zde je vysvětleno, proč si kočky vybírají člena rodiny jako svého oblíbence.Zdroj: Capture Instagram

Proto je každá kočka jiná a způsob, jakým se chová k ostatním, závisí na jejích zkušenostech. Ne všechny kočky dávají přednost jedné osobě. A někdy je dokonce obtížné poznat, kdo to je. Některé z nich, jak nyní uvidíme, nám mohou poskytnout vodítka.

Jak poznáte, kterou osobu má vaše kočka nejraději?

Kočky nám dávají najevo, že nás mají rády, mnoha způsoby: vrní, olizují nás, hnětou nebo očichávají. Ale také nám hrou dávají najevo, že nás mají rádi. I když nás kousají, škrábou, šplhají po nás tlapkami nebo po nás hrubě lezou, vybírají si nás ke hře. To znamená, že nám důvěřují.

Jediný způsob, jak zjistit, zda jste oblíbenou osobou vaší kočky, je pozorovat, jak se k vám a ostatním chová. Takto můžete porovnávat. Neboť oni obecně vykazují nepopiratelné znaky. Kočky například nejraději spí vedle člověka, a to jak v noci, tak přes den. To je skutečně výmluvné znamení, že dávají přednost této osobě.

Pokud však nejste oblíbenou osobou vaší kočky, nemusíte se bát. To neznamená, že vás nemá rád. Ale jeho náklonnost je skutečně rozdělena mezi několik lidí. Kromě toho si tato zvířata vytvářejí různé typy vztahů s každým členem své rodiny. Je možné, že se s vámi nebudou chtít vyspat. Ale určitě si s vámi hrají nejraději.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.