Accueil » Zvířata » Proto mají kočky na jazyku malé ostny.

Proto mají kočky na jazyku malé ostny.

Obsah

Téměř všichni majitelé se pravděpodobně někdy nechali olíznout od svých koček. Je to vrozená reakce kočky, která miluje svého majitele. Když však cítíte její jazyk, možná se divíte, proč je to tak. Všechny prvky odpovědi v těchto několika řádcích!

Kdy kočky používají jazyk?

Jak již bylo řečeno, kočky vyplazují jazyk z tlamy, když projevují náklonnost svým majitelům. Tento druh domácího zvířete má vrozený dar zbavit se negativních vln. A jakmile se v okolí jeho majitele nějaké objeví, vrhne se je odstranit.

Člověk však nebude mít každý den příležitost tento orgán koček dobře pozorovat. Naopak, má tendenci si ho udržovat. z dohledu všech. Důvody tohoto činu zatím nejsou známy.

Proto mají kočky na jazyku malé ostny.Zdroj: Capture Instagram

Abychom odhalili anomálii za kocourovým jazykem, budeme si muset počkat na správný okamžik. Na druhou stranu kočka používá svůj jazyk také k tomu, aby k péči o sebe sama. To přináší řadu výhod, jak uvádí „Národní akademie věd v roce 2008.

Podle vědců z „National GeographyExistují také zvláštní místa na špičce jazyka. Na nich lze pozorovat několik prohlubní které jsou na první pohled prázdné. Jejich přítomnost je však pro pohodu koček nezbytná.

Důvody drsné struktury!

Důvodem drsnosti je samotná stavba jazyka, která je odlišná od naší. Kočičí jazyk obsahuje tzv. filiformní papily. Jedná se o zakřivené keratiny, které slouží k mnoha činnostem.

Kdyby to byl člověk, měl by problém zvyknout si na takový jazyk. Ale u koček je to něco jiného! Zvláště proto, že přesně vědí, jak ho používat. Proto nemají rády koupání a raději se myjí sami.

Během mytí kočky také regulují svou tělesnou teplotu. Děje se tak zejména tehdy, když je jim příliš horko. K tomuto účelu využívají dutiny svého jazyka k ukládání trochu slin. Poté si tekutinou potírají kůži, aby si ulevili.

Proto mají kočky na jazyku malé ostny.Zdroj: Capture Instagram

Zároveň nahromaděné sliny odstraňují z jeho těla veškeré nečistoty. V každé dutině na kočičím jazyku se může shromáždit asi 1,4 mikrolitru ústní tekutiny vašeho domácího mazlíčka. Podle vědců : „Papily se musí dostat na kůži, aby mohly rozpouštět oleje a další materiály“..

Proč milujeme kočku?

Ve Francii najdete kočky téměř na každém rohu. To je zcela normální, protože poskytují řadu výhod, zejména pro pohodu. Kočka totiž může výrazně pomoci při evakuaci. každodenní stres a z toho plynoucí nepříjemnosti.

Z lékařského hlediska se kočka používá k léčbě některých případů kardiovaskulárních nehod. Totéž platí pro ty, kteří mají problémy s krevním tlakem. Trik spočívá v tom, že víte, jak se s ním vypořádat. Ale opět, musíte prostě důvěřovat veterináři.

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit náš web. Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.