Požadavky na školení pro psy, které dostávám, jsou vždy s následujícími otázkami:
Je váš pes reaktivní? Je váš pes agresivní?
Níže se podíváme na důvody, proč pes může skákat na lidi. A to samozřejmě rozlišováním mezi skoky založenými na pozitivních emocích a těmi, jejichž kořenem jsou emoce negativní. To znamená reaktivní a agresivní chování.
Psi skáčou na lidi, aby je pozdravili: pozitivní emoce
Po příjezdu domů je pro mnoho lidí zábavné a obohacující, když je někdo přivítá. jejich psem. Pes na ně skutečně skáče a oslavuje..
Scénář se však změní, když skočí na neznámé lidi nebo když se tyto malé skoky stanou silnějšími a impulzivnějšími. Zejména pokud způsobí poškození nebo velmi náhlé otřesy.
Na druhou stranu je to považováno za „normální“, pokud se to objeví u štěněte nebo mladého psa. Pro rodinu je však těžké pochopit. když je pes dospělý.
Zdroj: Capture Instagram
Může se váš pes změnit?
Abyste pochopili, proč váš domácí mazlíček často skáče, musíte analyzovat své vlastní chování. Jsou totiž jako malé houby, které rozvíjejí veškeré chování, jež stimulujeme.
Je velmi pravděpodobné, že pes projevuje impulzivitu z pozitivní emoce. A přestože pozitivní stres může mít i negativní důsledky, můžeme říci, že se nejedná o chování, které by u psa vyvolávalo stres. A přestože pozitivní stres může mít i negativní důsledky, můžeme říci, že se nejedná o chování, které by způsobovalo zvlášť nepříjemné zážitky.
V takových případech, pes skáče, protože v určitém okamžiku svého života (zejména když byl štěně), nás to bavilo. Možná nevědomky jsme tedy toto chování podporovali.
A pravděpodobně, když se vrhl na neznámé lidiByl také pohlazen.
Tedy, pes nepotřebuje, abyste mu dávali. příkaz nebo že ho donutíte, aby změnil své chování. Ale potřebuje, abyste změnili svůj. A aby mu pomohl zvládnout emoce.
Změna jeho chování
Začněme tedy tím prvním, a to zajištěním jeho fyzické a duševní pohody. Bude důležité, abychom podporovali klid a vyhýbali se situacím, které zvyšují jeho nervozitu.
Jednou z největších chyb je pokárat ho, když se chová tak, jak se chová, nebo použít slovo „ne“. Můžeme totiž vyvolat frustraci z toho, že ho tím, že nemá přístup ke zdroji.
Nezapomeňte, že je snazší říct a pes to, co chceme, než to, co se nám nelíbí.
Důležité je také, abyste toto chování dále neposilovali. Ale také nepoužívat techniku odvrácení se a ignorování. To by mohlo výrazně zvýšit jeho stres.
Všechno chce čas a bude snazší snížit naši intenzitu a dát alternativu k náš psí společník než zakazovat nebo ignorovat jeho chování.
Zdroj: Capture Instagram
Psi skáčou na lidi z impulzivity a frustrace: negativní emoce.
Přemýšleli jste někdy o tom, proč váš pes skáčea nekontrolovatelně štěká a strká do ostatních lidí?
V tomto případě můžeme říci, že pes skáče z impulzivity. V této situaci však jeho chování odráží vysokou míru frustrace a jeho kořenem je negativní emoce.
Typ zvuku, který vydává pes obvykle štěká nepřetržitě a vysoký nervózní a/nebo varovný štěkot. Zatímco v případě radosti jsou to obvykle zvuky spojené s kňučením, vokalizací, mnohem tlumenější.
Na stránkách Psi, kteří nezvládají svou impulzivitu. Psi, kteří zažívají frustraci a jejichž emoce mají při výbuchu chování negativní valenci, jsou často označováni jako „reaktivní psi“.
Označení na štítku váš pes vás jen přesvědčí, že je drsňák. Pes se ve skutečnosti chová reaktivně nebo impulzivně, když se objeví určitý podnět a z určitého důvodu.
Jinými slovy, reaktivní chování neurčuje vašeho psa. Potřebuje jen, abyste ho pochopili, podpořili a pomohli mu na jeho cestě.
A jestli je něco horšího než nálepka, pak je to špatné označení! Reaktivní chování se totiž často zaměňuje s agresivním chováním, které má zcela jiný původ.
Linka může být v pořádku, to ano, ale není to totéž.
Převažují v obou případech negativní emoce? Ano. Pokud však pes trpí agresivním chováním.obvykle převládá strach, impulzivita a frustrace. Zvuk je více hrdelní, s mnohem hlubším štěkotem a méně výbušným chováním.
Můžeme tedy říci, že reaktivní chování není totéž co agresivní chování, i když se obojí může vyskytovat u téhož jedince.
První věc, kterou je třeba udělat v psi s reaktivním chovánímNejdůležitější pro psy s reaktivním chováním, zejména pro ty obzvláště citlivé, je 15denní „dovolená“. To znamená dva týdny klidných a kvalitních procházek bez podnětů, které by toto chování vyvolaly. A tím, že hodně odměňuje komunikaci zvířete.
Je důležité znovu se sblížit se svým domácím mazlíčkem, abyste snížili negativní emoce.v tomto období.
A po těchto dvou týdnech… Je čas pustit se do práce: zvládání emocí, sebeovládání, nové venkovské a městské prostředí, přírodní terapie, výživa… přetvoření psího života tak, aby vzniklo nezlomné citové pouto. s vámi, aby se cítil v bezpečí a měl oporu.
Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii. Zvířata.