Accueil » Zvířata » Proto psi utíkají

Proto psi utíkají

Existuje mnoho důvodů, proč psi utíkají, přeskakují ploty nebo kopou, aby unikli. Také mnoho majitelů trpí tímto problémem. A nevědí, co mohou udělat, aby svému psovi zabránili v útěku. Dnes budeme hovořit o hlavních důvodech, proč se se pes rozhodne utéct z domova.

Proč psi utíkají?

Hlavními důvody, proč psi pravidelně utíkají, jsou především blízkost fen v říji. Ale také hlasité zvuky, strach, změna bydliště, průzkum nových území, problémy adaptace atd. Stručně řečeno, problémy s útěkem jsou způsobeny špatným vzděláním a genetikou.

Fena v teple Vyvinutý čich psa dokáže odhalit hárající fenu až na vzdálenost dvou kilometrů. Jeho nos je až stotisíckrát účinnější než lidský.

Je to proto, že samice uvolňují ve své moči silné přitažlivé feromony. To psům signalizuje, že jsou k dispozici pro páření.

Psi pak tento pach vnímají a cítí se k samicím nesmírně přitahováni. Kromě toho potřebují konzumovat přirozené páření, aby se uklidnili. jejich vzrušení. K tomu využívají jakékoli neopatrnosti, otevřených dveří nebo dokonce přeskakování plotů, aby našli onu vůni, která je tolik přitahuje.

Tady je důvod, proč psi utíkajíZdroj: Capture Instagram

Pro psa, který z tohoto důvodu uteče, existují pouze dvě řešení: kastrace nebo oplocení.

Genetika:

Pes má loveckého ducha, který ho žene k pronásledování všeho, co vypadá jako kořist, ptáků, koček, králíků, větví, tašek atd. Je to tedy lovecké zvíře, které chce utišit své instinkty a nasytit se.

Abychom zabránili tomu, že náš pes uteče při hledání jakéhokoli Aby náš pes neutíkal hledat cokoli, čím by ukojil svůj hlad po lovu, nejlepší je vzít ho ven na cvičení. Ale také ho unavit, házet mu míč, hrát si s ním. Protože unavený pes nemá potřebu chodit ven a hledat další dobrodružství.

Průzkumníci : Kdo by nerad cestoval, poznával nová města, nové zážitky a nové lidi. Váš pes potřebuje poznávat nová místa. nová území, nové emoce, nové pachy, socializace s jinými psy. Pes, který se nudí a nemá dostatek pohybu, je časovaná bomba. Při sebemenší příležitosti totiž uteče, aby dal volný průchod svým potřebám.

Zde je důvod, proč psi utíkajíZdroj: Capture Instagram

Jaké problémy může způsobit volně pobíhající pes?

Pokud náš domácí mazlíček uteče, je velká pravděpodobnost, že způsobí problém nebo se zraní. Navíc může dojít k jeho přejetí. Je to proto, že je dezorientovaný a jeho smysly hledají nové pachy a nový terén. Kromě toho se může prát s ostatními psy v sousedství, když jsou volně pobíhající, nebo může vniknout na soukromý pozemek. Může také ničit dětské hřiště, být předmětem stížností a napadat chovná zvířata. Zkrátka nejrůznější problémy, ze kterých nás může pořádně bolet hlava.

Řešení tohoto problému je jednoduché. Dobrý školení a vzdělávání může zabránit problémům s únikem. Proto ho berte na procházky, běhejte, hrajte si atd. Jakýkoli zvyk, který ho zaměstná, může pomoci.

V současné době je nejrychlejším a nejúčinnějším způsobem, jak zabránit útěku vašeho domácího mazlíčka, instalace plotů. Nebo mohou být Nové a účinné systémy pro zadržování zvířat. Jedná se skutečně o neviditelné ohradníky pro psy, které jsou velmi účinné a neškodné.

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.