Accueil » Zvířata » Rybář natočil děsivý okamžik, kdy ho pronásledoval podivný mořský tvor.

Rybář natočil děsivý okamžik, kdy ho pronásledoval podivný mořský tvor.

Rybář natočil děsivý okamžik, kdy ho pronásledoval podivný mořský tvor.

Rybář sdílel video zvířete. se ho snažil chytit při plavbě na lodi v brazilském moři.

Moře je stejně rozlehlé jako tajemné.

Mnoho městských legend naznačují, že v moři žijí bytosti se zvláštními vlastnostmi, jako jsou mořské panny, příšery a tvorové všech velikostí. Ale kdykoli se o těchto zvířatech vypráví, první, co nás napadne, je strach. Přesně to pocítil brazilský rybář, když se plavil v Rio Grande do Sul a narazil na děsivého tvora. Muž natočil mrazivý okamžik, který se rychle stal virálním.

„Chtěl mě napadnout“

Autor videa, které se šířilo na Twitteru a Instagramu, pak uvedl, že toto zvíře ho chtělo napadnout. V sekvenci, která trvá necelou minutu, je vidět motorový člun, který se řítí podél pobřeží jižního pobřeží. Brazílie uprostřed noci. Současně se za ním objeví vysokorychlostní zvíře, které ho pronásleduje, ačkoli jediné, co je z tohoto tvora vidět, jsou jeho obrovské světélkující oči, které vzbuzují hrůzu, uvedl deník Daily Star.

Ve tmě, dlouhé, ale úzké tělo zvířete je sotva viditelné. Snímky naopak odhalují jeho schopnost pohybovat se ve vodě velkou rychlostí. Chvílemi se zdá, že dosáhne až k lodi, což je největší strach člověka na palubě, ale nakonec se ztratí ve tmě a protagonista utíká do bezpečí.

Tvor obratně skáče do moře a z moře, je vidět pouze záblesk v jeho očích, což stačilo k tomu, aby se video natočené rybářem stalo virálním na sociálních sítích. Jak už to v takových případech bývá, lidé začali teoretizovat o tom, co se stalo. zvíře o které se jedná. Někteří neváhali prohlásit, že by se mohlo jednat o hada ztraceného v moři. mořeale málokdo věřil, že je to možné.

Rybář natočil děsivý okamžik, kdy ho pronásledoval podivný mořský tvor.Zdroj: Capture Instagram
Jaké byly reakce?

Většina odpovědí naznačovala, že se jedná o tuleně. Ačkoli je to živá bytost, kterou vidíme obvykle ve stavu klidu, pomalé chůze v moři nebo líné chůze podél břehu pláže, může ve skutečnosti dosáhnout rychlosti 40 kilometrů najednou.

Tento aspekt by vysvětloval rychlé pohyby zvířete na videu, protože je rychlý, a proto urazí jen několik metrů, což je vlastnost, kterou může mít i tuleň. Jasné oči se vysvětlují tím, že obratlovci mají oční membránu zvanou tapetum lucidum, která funguje podobně jako světlo. „biologický reflektorový systém“ ke zvýšení zrakové kapacity ve tmě. To vytváří nápadnou záři, jak je vidět na videu.

Ale v těchto případech, kdy obrázky neposkytují přesné informace, převezmou legendy o mořských příšerách.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.