Accueil » Zvířata » rychlé, snadné a chutné recepty

rychlé, snadné a chutné recepty

Výroba domácích kočičích sušenek není vůbec složitá a má mnoho výhod: je to zábava, přesně víte, co v nich je, a vaše kočka je miluje. Zde vám řekneme. tři chutné recepty na kočičí sušenky.

Mnoho lidí rádo pečení koláčů a sušenek. Je něco hezčího než obdarovat přátele nebo rodinu lahodným dortem? Proč tedy nepřipravit chutné sušenky i pro vaši kočku? Zde je návod, jak je vyrobit.

Zde je několik receptů na výrobu kočičích sušenek

V zásadě, příprava domácích kočičích sušenek se od těch lidských příliš neliší. Přísady rozmixujete v mixéru, vytvoříte porce ve tvaru sušenek a upečete je.

Kočičí sušenky nejsou sladké, ale slané. Místo cukru nebo ořechů si dají to, co mají rádi a co jim prospívá, například sýr, ryby nebo maso.

Výhody domácích kočičích sušenek

Pokud si kočičí sušenky vyrábíte sami, přesně víte, co je v nich obsaženo. To je výhodné zejména v případě, že vaše kočka trpí alergiemi. Protože neobsahují žádné chemické přísady, jsou ve srovnání s průmyslově vyráběnými kočičími sušenkami velmi zdravé.

K přípravě kočičích sušenek nepotřebujete exotické ingredience ani speciální koření. Naopak, mohou být pro vaši kočku škodlivé.

Přísady na domácí kočičí sušenky – například vejce, tuňák nebo sýr – je k dostání ve všech supermarketech.

Poznámka: v receptech obsahujících mléčné výrobky, jako je máslo, sýr nebo jogurt, byste měli použít bezlaktózové varianty. Nezapomeňte, že kočky nesnášejí laktózu.

Sýrové sušenky recept

Složení:

140 g strouhaného parmezánu
1 vejce
4 lžičky másla
8 lžic bramborového škrobu

Příprava:

Předehřejte troubu na 180 °C.

Parmazán, vejce a máslo rozmixujte mixérem dohladka. Pak pomalu přidávejte bramborový škrob a míchejte, dokud těsto nezíská stejnoměrnou konzistenci.

Z těsta vytvarujte dlouhé tenké válečky o tloušťce asi jednoho prstu. Rohlíky nakrájejte nožem na stejně velké kousky.

Nepečené kousky těsta rozložte na plech vyložený pečicím papírem. Ujistěte se, že je mezi sušenkami dostatek místa, protože vejce zdvojnásobí velikost sušenek.

Sýrové sušenky pečte deset až patnáct minut.

Tuňákové krekry pro kočky Recept

Složení:

140 g tuňáka z konzervy, okapaného
1 vejce
120 g ovesné mouky
1 lžíce slunečnicového oleje
1 až 2 lžíce vody

Příprava:

Předehřejte troubu na 180 °C.

Tuňáka, vejce a olej rozmixujte mixérem. Poté přidejte mouku a vodu a míchejte, dokud nevznikne jednolitá hmota.

Z těsta vytvarujte malé kuličky a položte je na plech vyložený pečicím papírem.

Tuňákové sušenky pečte 12-15 minut.

Kuřecí sušenky recept

Složení:

250 g kuřecích prsou
1 polévková lžíce jogurtu
1 lžička slunečnicového oleje
200 g rýžové mouky
1 vejce

Příprava :

Předehřejte troubu na 175 °C.

Kuře nakrájejte na malé kousky a uvařte je ve vodě. Když je maso uvařené, nechte ho vychladnout a rozemelte ho mixérem nebo sekáčkem. Přidejte vejce, jogurt a olej a promíchejte vidličkou. Poté po lžících přidávejte rýžovou mouku, dokud nevznikne kaše.

Jako alternativu k vařenému kuřecímu masu můžete použít také mokré krmivo z přírodního kuřecího masa.

Pomocí dvou lžiček tvarujte malé kousky těsta a pokládejte je na plech vyložený pečicím papírem. Kousky těsta trochu zploštěte vidličkou.

Sušenky pečte asi 20 minut.

Jak skladujete kočičí sušenky?

Všechny domácí kočičí sušenky by se měly po vyjmutí z trouby nechat zcela vychladnout. Vložte je do vzduchotěsné nádoby a uložení v chladničce. Měly by se sníst do týdne.

Důležité: pouze jako svačina mezi jídly. Přestože váš mazlíček může jíst spoustu domácích kočičích sušenek, nejsou určeny jako hlavní krmivo. Nechceme, aby ztloustl.

Dávejte je pouze jako svačinu mezi jídly, za odměnu nebo jako chytrou hračku.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.