Accueil » Zvířata » Slintá váš pes hodně?

Slintá váš pes hodně?

Co znamená, když pes slintá více než obvykle? Co dělat, když váš pes hodně slintá?

Sliny jsou stálým společníkem našich psích přátel a plní funkci, o které mnoho lidí neví: je zodpovědný za usnadnění příjmu potravy pro úspěšné trávení. Jinými slovy, bez nich by psi nebyli schopni trávit potravu tak dobře, jak by měli!

Tyto sliny musí být regulovány psího těla, takže by a priori nikdy neměla být nadměrná. Možná jste si však všimli, že váš pes hodně slintá, a nevíte proč. Nedělejte si s tím starostiV tomto článku vysvětlujeme jak tento příznak léčit u svého věrného společníka.

Proč váš pes hodně slintá?

Jak se dočtete níže, pes slintá hodně z mnoha důvodů. Některé z nich nejsou vůbec důležité, pokud se s nimi normálně zachází a slinění se nezintenzivňuje. U psů se tento příznak projevuje za okolností, které zažíváme i my, například když máme hlad a vidíme talíř s jídlem.

V některých případech je však slintání mnohem znepokojivější, protože je jasnou známkou ohrožení zdraví zvířete. Zde jsou hlavní důvody, proč pes hodně slintá!

Plemeno má vliv

Nadměrné slinění je často z důvodu rasy ke kterému patří. Německé dogy, angličtí buldočci, francouzští buldočci, bernardýni a basetové patří mezi plemena, která celý den hodně slintají.

Proč ale tito psi častěji línají více sliny ? Odpověď spočívá ve fyzikálních vlastnostech tato zvířataPřesněji řečeno, ve zvláštnostech úst.

Všichni tito psimají svěšené pysky, které zcela zakrývají spodní pysky, a navíc se v nich hromadí velké množství slin, které se ukládají, aniž by je zvíře vstřebalo.

Zdroj: Capture Instagram
Příznak dehydratace

Jak uvidíte v tomto článku, přehnané slintání v pes je obvykle výstražné znamení. Neobvyklé slinění může být důkazem dehydratace vašeho psa.

Aby se této potřebě předešlo fyziologické velmi důležitéjsme tu, abychom vám pomohli doporučujeme Sledujte množství tekutin, které váš mazlíček denně vypije, a vždy mějte u sebe vodu. Je také užitečné vědět, že nadměrné slinění není jediným příznakem dehydratace psů. Kromě tohoto varovného příznaku mohou být bílé dásně na dotek a neustálé dýchání také příznakem. dehydratace.

Infekční onemocnění úst

Psí tělo je velmi moudrý stroj, který signalizuje specifické potřeby konkrétním lidem. kritické okamžiky. Při infekčním onemocnění tlamy proto psí tělo produkuje více slin, aby nám dalo najevo, že něco není v pořádku.

Pes hodně slintá když trpí komplikacemi, jako je zánět dásní, stomatitida, zánět dásní, zlomený zub nebo dokonce nádor.

Zdroj: Capture Instagram

Co dělat, když váš pes slintá více než obvykle?

Jak jsme viděli, pes, který hodně slintá, nemusí být důvodem k obavám. Tento symptom se objevuje za specifických okolností, které pes denně zažívá. Vždy je však vhodné poradit se s veterinárním lékařem, abyste získali odbornou diagnózu.

Tento článek má pouze informativní charakter a pouze veterinární lékař má znalosti k posouzení nadměrného slinění vašeho psa. Nezapomeňte, že zdraví vašeho domácího mazlíčka mohou být ohroženy!

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.