Accueil » Zvířata » Snaží se oddělit nebezpečného jaguára od malého psa, ale neúspěšně.

Snaží se oddělit nebezpečného jaguára od malého psa, ale neúspěšně.

Video: Snaží se oddělit nebezpečného jaguára od malého psa, ale bez úspěchu…

Na rozdíl od psa nebo kočky má jaguár daleko k domestikovanému zvířeti. Přesto to, co následuje, překračuje všechny zažité normy. Dravec a štěně se totiž stali prakticky nerozlučnými! A to i přes snahu majitelů je od sebe oddělit. O tom všem vám vyprávíme!

Majitelé psa se ujali i jaguára!

Příběh tohoto jaguára je velmi působivý! Jeho majitelé ho našli v Jižní Africe, když byl ještě velmi mladý. Nutně potřeboval domov, kde by se mu dostalo bezpečnější. Proto se majitelé tohoto psa rozhodli, že se o něj postarají.

Je třeba poznamenat, že po lvu a tygrovi je jaguár nejoblíbenějším psem. třetí největší predátor na světě. V Americe ho žádné jiné zvíře tohoto druhu svou velikostí nepřekoná. Je těžké si představit, že by se spřátelil se zvířetem tak malým, jako je tento pes.

Sdružení, které se tohoto jaguára ujalo, mělo vše, co potřebovalo, aby se o něj postaralo. A to navzdory jeho přirozené chování který je zvyklý na samotu a lov. Odvedli přinejmenším skvělou práci!

Za uznání, budoucí nejlepší přítel psa byl velmi láskyplný ke svým majitelům. Když byl ještě malý, spal uprostřed záchranného páru. Nemohli si však pomoci, ale mysleli na jeho budoucnost a dělali si starosti.

Přátelství mezi Jagem a Bulletem se brzy velmi prohloubilo!

Záchranné sdružení pojmenovalo jaguára Jag. V obavách o jeho společenský život je napadlo seznámit ho se psem jménem Bullet. Hned na to, pocit byl ten tam mezi nimi! Po několika dnech spolu začali hrát.

Video: Snaží se oddělit nebezpečného jaguára od malého psa, ale bez úspěchu...Zdroj: Capture Instagram

Tím ale příběh nekončí! Je důležité vědět, že jaguár se objevuje na vrcholu potravního řetězce. Jeho kořistí je pak většina ostatních živočichů, jako jsou jeleni, anakondy, ryby nebo ptáci. Kupodivu však psovi nic neudělala.

Naopak, ti dva se jeden druhého nemohli nabažit! Většinu času trávili společnou hrou nebo spánkem. Zejména proto, že se psisko necítilo žádný strach vůči svému novému příteli.

Toto přátelství trvalo mnoho let. Ale pak začali záchranáři přemýšlet o tom, jak se je od sebe oddělit.. Opět ne vše šlo podle plánu! Pes a jaguár vyrazili majitelům dech.

Pes si vždycky našel způsob, jak utéct!

Jakmile jaguár dosáhl dospělosti, sdružení usoudilo, že je čas dostat ho od psa pryč. V důsledku toho začal mňoukat a vrčet, jako by plakal ! Také psovitá šelma nesnesla život bez svého oblíbeného dravce.

Několikrát utekl z domova, aby se připojil ke svému příteli. Nejúžasnější na tomto příběhu je to, že dravec se zdá být na příkaz psa. Sdružení se tedy smířilo s myšlenkou, že Jaga a Bullet už nelze oddělit.

pic.twitter.com/ci8gzYd6Aw

– Maria Bolivar (@MariaBo33324137) 22. února 2023

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naši stránku. Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.