Accueil » Zvířata » Sní i domácí zvířata? Odpověď odborníků

Sní i domácí zvířata? Odpověď odborníků

Pravděpodobně jste už někdy viděli psa, který si v klidu zdřímnul. Psi mají tendenci štěkat a dělat prudké pohyby, když sní. Zatímco jiná zvířata, například kočky, mají tendenci se schoulit; mohou spát tak klidně, že si najednou myslí, že si hrají s klubíčkem příze.

Je překvapivé, že si někteří lidé myslí, že naše domácí zvířata nesní. Jejich mozky jsou totiž strukturálně velmi podobné našim.

Také tým vědců z Massachusetts provedli studii o spánku krys. Došli k závěru, že zvířata sní o věcech, které dělala během dne.

Krysy byly v bludišti, kterým musely celý den procházet. Ale v noci, když spal, se tyto vzorce opakovaly. Vědci dospěli k závěru, že se mu o bludišti zdálo, uvádí Psychology Today.

„Není pochyb o tom, že si zvířata pamatují vše, co udělala. A činí tak ve spánku prostřednictvím snů. Je to přesně co lidé dělají, když sní“.

Sní i domácí zvířata? Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram
Kočky mají podobné fyzické epizody jako psi

Veterinární neurolog Adrian Morrison, který sepsal zprávu o výše uvedeném výzkumu, pak vysvětluje, co se děje během spánku zvířat. Kočkovité šelmy tedy ve snech projevují dravé chování tím, že plánují, jak se dostanou k potravě.

Nakonec biologové Amish Dave a Daniel Margoliash z Chicagské univerzity zkoumali mozky mandrilů diamantových a zjistili něco podobného.

Tito ptáci se nerodí s melodiemi svých písní vrytými do mozku. Místo toho se je musí naučit zpívat. Podle výzkumu se u nich v bdělém stavu po každém zpěvu aktivují neurony v části předního mozku zvané robustus archistriatalis.

Závěrem, ptáci se cvičili ve zpěvu ve spánku.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit náš web. Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.