Accueil » ZPRÁVY » Stefan Edberg vysvětluje, jak dvě sezóny trénoval Rogera Federera

Stefan Edberg vysvětluje, jak dvě sezóny trénoval Rogera Federera

Stefan Edberg označil Rogera Federera za „umělce“ a dodnes s láskou vzpomíná na dobu, kdy švýcarskou tenisovou ikonu trénoval. Edberg, šestinásobný grandslamový šampion, se k Federerovu trenérskému štábu připojil před začátkem sezony 2014.

Federer získal v roce 2014 pět titulů a v následujícím roce pak šest. Na konci sezony 2015 se Federer rozhodl ukončit spolupráci s Edbergem a do svého trenérského štábu přivedl Ivana Ljubičiče.

Při reflexi své zkušenosti se spoluprací s Federerem Edberg přiznal, že být po boku švýcarské tenisové ikony bylo „velmi zvláštní“.

Edberg vzpomíná na své zkušenosti s Federerem

„Byla to fantastická příležitost.

Byla to skvělá zkušenost. Byla to fantastická dvouletá cesta. Každopádně jsem si nikdy nemyslel, že se stanu trenérem, ale měl jsem to štěstí, že jsem potkal Rogera a viděl jsem, jak moc se tenis změnil od doby, kdy jsem přestal hrát v 90. letech.

Tenis se hodně změnil. Máme k sobě velký respekt. Líbí se mi, jak Roger hraje tenis, stejně jako mnoha dalším lidem na světě. Je to umělec na kurtu a je velmi zvláštní ho sledovat. Bylo velmi zvláštní být v jeho blízkosti, vidět, jak je profesionální, a vidět, jak věci fungují dnes ve srovnání s tím, jak fungovaly v mé době,“ řekl Edberg v podcastu ATP Tennis Radio prostřednictvím Sportskeeda.

V roce 2015 se Federer dostal do finále Masters v Římě, než prohrál s Novakem Djokovičem. Edberg, který je v Římě na letošním ročníku turnaje, si svůj návrat do italského města užívá.

„Je to skvělý pocit být zpátky v Římě. Mám odtud spoustu vzpomínek a je to skvělé místo pro hraní tenisu s velkou tradicí,“ řekl Edberg. Federer ukončil profesionální tenisovou kariéru v září.

Letos v září se Roger Federer vydá do Šanghaje, aby vzdal zvláštní poctu na asijském turnaji Masters 1000, bývalému hráči, který bude také na letošním Laver Cupu jako zvláštní host.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.