Accueil » Zvířata » Štěká váš pes na některé lidi a na jiné ne? Zde je odpověď od odborníků

Štěká váš pes na některé lidi a na jiné ne? Zde je odpověď od odborníků

Štěká váš pes na některé lidi a na jiné ne? Zde je odpověď od odborníků

Psi jsou nejlepšími přáteli člověka. Tato čtyřnohá zvířata jsou více než jen domácím mazlíčkem, jsou nedílnou součástí rodiny svých majitelů. Mnoho lidí věří, že tato zvířata vycítí nebezpečí od konkrétního člověka. To není zcela nepravdivé. Odborníci však prokázali, že i psi mají své vlastní úsudky. To je hlavní důvod, proč na člověka štěkají, nebo neštěkají.

Pes: zvíře s emocemi

Stejně jako ostatní živé bytosti jsou psi Psi mají emoce. A aby tyto emoce vyjádřili, rozhodnou se štěkat. Štěkot psa je tedy jeho vlastním způsobem, jak sdělit, co cítí. Abychom mohli tento jazyk interpretovat, musíme se odvolat na znaky, které by mohly jeho chování vysvětlit.

Podle odborníků pes štěká, aby upoutal pozornost. Tímto způsobem dává svému majiteli najevo, že je hladový, zaujatý nebo šťastný. Toto zvíře také vycítí nebezpečí. Může proto štěkat, aby varoval svého majitele, když vidí přítomnost zlovolné osoby.. V tomto případě může také ukázat své tesáky.

Přečtěte si více
Toto kotě nalezené na ulici s vážným zraněním tlapky bojuje o život

Porozumět psí řeči není snadné. Pes může štěkat a ohrožovat jedince, i když není vetřelcem. Pokud se takto chová trvale vůči určité osobě, může to znamenat, že ji nemá rád. Toto chování může být také motivováno touhou označit si své teritorium.

Psi jsou skutečně jako lidé. Některé lidi mohou mít bez zjevného důvodu raději než jiné. A když někdo, koho neznají, vnikne na jejich území, začnou štěkat, aby aby ho nepustili do svého prostoru.
Štěká váš pes na některé lidi a na jiné ne? Zde je odpověď od odborníkůZdroj: Capture Instagram

Schopnost naučit svého domácího mazlíčka, aby se ovládal

La Trobe University tvrdí, že psi jsou schopni temperovat své chování a rozvíjet kontrolu nad svými impulsy. Tato schopnost regulace je stejná jako u mladých lidí.

Podle studie publikované v časopise Animal Cognition jsou exekutivní funkce u psů vyznačuje šest prvků. Stejně jako lidé jsou i tato zvířata schopna ovládat své impulzy a řídit se pokyny.

Přečtěte si více
Máte raději kočky nebo psy? Vaše preference o vás hodně vypovídají

Kromě toho mají také pracovní paměť, která jim umožňuje ukládat a používat informace. Je důležité naučit psa ovládat své impulzy.

Tím se liší od zvířat žijících ve volné přírodě. Tento výcvik je totožný s výcvikem dítěte. Za tímto účelem se je zapotřebí trpělivost a pravidelnost.

Poslušný pes díky kontrole svých emocí

Sebeovládání psa je prospěšné pro psa i majitele. Díky cvičení na zvládání emocí bude tento mazlíček schopen získat důvěru nejen v sebe, ale i ve svého pána.

Díky této důvěře pes snadno pochopí, že není nutné štěkat na člověka, když má majitel situaci pod kontrolou. A i když se mu dotyčná osoba nelíbí, přestane se bránit, aby se k poslušnosti. Pes, který se umí ovládat, je šťastný pes!

Přečíst
Myslela si, že objevuje psa, ale bylo to jiné zvíře

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naši stránku Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.