Accueil » Zvířata » Studie odhalila, proč jsou kočky psychopati

Studie odhalila, proč jsou kočky psychopati

Studie odhalila důvody, proč jsou kočky psychopati

Mezi domácími mazlíčky, které si lidé nejčastěji vybírají pro společný život, jsou na prvním místě psi a kočky, a to díky tomu. jejich chování a kamarádství Oba druhy se však značně liší, zejména povahově, což mezi nimi vytváří obrovskou propast. Mezi oběma druhy však existují velké rozdíly, zejména v povaze, které mezi nimi vytvářejí obrovskou propast.

Někteří říkají, že psi jsou více láskyplné a hravé, zatímco kočky jsou spíše odměřené a nezávislé. Samozřejmě se jedná o obecné vzorce, které nezahrnují všechny typy. živá zvířata. A podle nich si lidé vybírají zvíře se kterými budou žít.

A studie, provedené před rokem, hovoří konkrétně o charakteru kočky. Také to naznačuje, že kočkovité šelmy mají psychopatické rysy. Je tomu skutečně tak?

Zdroj: Capture Instagram

Co říká studie?

V listopadu 2021 byla zveřejněna studie s názvem „Model triarchických faktorů psychopatie u kočky domácí (Felis silvestris catus): Vývoj a počáteční validace dotazníku CAT-Tri+“. Na základě výpovědí 2 042 rodin analyzovali chování domácích koček.

Zdroj: Capture Instagram

Studie, zveřejněné ve vědeckém časopise Sciencedirect, se zabýval pěti hlavními aspekty koček. Vědci nejprve měřili odvahu, která souvisí se sociální dominancí a malým strachem, disinhibici, která souvisí se sebeovládáním, antipatii vůči ostatním a schopnost riskovat. domácí zvířata a lidé.

Známky toho, že vaše kočka je „psychopat“.

  • Necitlivá agrese.
  • Zlo, které se vyznačuje nedostatkem empatie.
  • Vysoká míra nepřátelství.
  • Nezvládání chování a sebekontroly.
  • Smělost, která souvisí se sociální dominancí.
  • Antipatie, a to jak vůči ostatním zvířatům, tak vůči lidem.

Co je to psychopatická kočka?

Drzost, nevázanost a podlost

Po analýze všech odpovědí se dospělo k závěru, že všechny kočky vykazují rysy, které je mohou klasifikovat jako „psychopatické“. „Je pravděpodobné, že všechny kočky v sobě mají určitý prvek psychopatie,“ říká Rebeca Evansová, vedoucí výzkumná pracovnice studie.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.