Accueil » Zvířata » Tady je důvod, proč je čokoláda pro vašeho psa skutečným jedem, pozor!

Tady je důvod, proč je čokoláda pro vašeho psa skutečným jedem, pozor!

Tady je důvod, proč je čokoláda pro vašeho psa skutečným jedem, pozor!

Všichni víme, že čokoláda chutná skvěle! Milujeme ji a obecně není špatná pro naše zdraví. Ale pro našeho psa se její konzumace nedoporučuje. Otázka zní: proč by neměl jíst ani malé množství? Protože tento typ pochoutky je pro našeho psa jedovatý. A to bylo vědecky prokázáno. Přečtěte si tento článek a dozvíte se proč!

Pes: Čokoláda škodí zdraví vašeho psa!

Připomínáme, že čokoláda obsahuje kakao, teobromin a malé množství kofeinu. Tyto látky uvnitř pochoutky jí dodávají hořkou chuť. To však může být také škodlivé pro pohodu vašeho domácího mazlíčka. Můžeme tedy říci, že u vašeho psa může vést k intoxikaci. Jaké jsou rizika z jeho používání?

Určitě může ovlivnit nervový systém vašeho psa. Ale to není všechno! Čokoláda může také poškodit jeho kardiovaskulární systém i močový systém. Svým způsobem záleží na tom, kolik jí váš psí miláček zkonzumuje. Nicméně nejlepším řešením je nedávat mu ani jeden kousek. Který druh čokolády je pro vašeho nejlepšího přítele toxičtější a hůře stravitelný?

Čtěte dále
Zde je důvod, proč musíte jednat rychle, pokud najdete psa, který zírá do zdi

Jak moc to může být špatné pro vaši pohodu?

Abychom odpověděli na předchozí otázku, existuje kategorie čokolády, která může způsobit rychlé nebezpečí. To je způsobeno velká dávka těchto výše uvedených látek. Zvláště pokud je bohatý na kakao, neměli byste ho svému psovi dávat! Kromě toho byste také měli znát hmotnost svého psa, než mu ho dáte. Pokud například váš pes váží 20 kg a vy jste mu dali asi 34 g čokolády, okamžitě se poraďte s veterinářem!

Zde se dozvíte, proč je čokoláda pro vašeho psa skutečným jedem, mějte se na pozoru!Zdroj: Capture Instagram

Naopak se nemusíte bát o zdraví svého psa. Ledaže by jeho tělo nezvládalo reakce způsobené těmito složkami! Jak nejlépe zabránit utrpení vašeho domácího mazlíčka? V současné době neexistují žádné účinné metody, které by vašemu psovi pomohly rychle se zotavit. Musíte pouze počkat, až se příznaky objeví, a teprve poté ho odvést přímo k lékaři. k veterináři ! Na dalších řádcích pak uvedeme různé běžné příznaky.

Pes: Jak poznat reakce v důsledku jeho otravy jídlem?

Je snadné poznat příznaky způsobené nadměrnou konzumací čokolády u našeho psa. Především bude trpět zažívacími potížemi. Všimněte si, že tím tato reakce nekončí. Jakmile dojde k této změně, objeví se další příznaky! Mohou být charakterizovány např. těžký průjem a neustálé zvracení.

Pokud je jeho případ stále vážnější, než jste si mysleli, může se jeho srdeční frekvence zvýšit! A tato abnormalita ovlivňuje jeho dýchací cesty doprovázené vysokou horečkou. Zvěrolékař také uvádí, že váš pes nemůže přestat močit, když se situace zkomplikuje. To může vést k šokujícímu následku, kterým je smrt vašeho zvířete! Jak můžete tomuto riziku předejít? Vskutku existuje jediné řešení, jak vše uvést na pravou míru. Nikdy svému mazlíčkovi nedávejte čokoládu, ať už jí sníte sebevíc!

Přečtěte si více
Zde je seznam nejdražších psích plemen na světě

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.