Accueil » Zvířata » Tady je důvod, proč se váš pes někdy chová divně a schovává se

Tady je důvod, proč se váš pes někdy chová divně a schovává se

Je nemocný, nebo je s ním něco jiného? V tomto článku odpovíme na otázku „Proč se váš pes chová divně a schovává se?“ a poradíme vám, co v takové situaci dělat, abyste mu pomohli.

Existuje mnoho důvodů, proč vás může znepokojovat chování vašeho psa, Zde jsou ty hlavní:

Je nemocný. Pokud mu není dobře, je normální, že chce být sám a odmítá kontakt. Schovávání se je přirozenou reakcí, jak zůstat nepovšimnut ve slabé chvilce. V závislosti na onemocnění můžete pozorovat další příznaky, jako je zvracení nebo průjem, nebo nemusíte pozorovat nic jiného, například bolest nebo horečku.

Má strach. Strach je jedním z nejčastějších důvodů, proč se můžete divit, proč se váš pes chová tak, jak se chová. V tomto případě, může se také třástdýchají, olizují si rty nebo slintají. Mnoho psů se bojí hlasitých zvuků, jako jsou petardy nebo hromy.

Jedná se o naučené chování. Psi jsou velmi inteligentní a dokáží si spojit určité situace, například když vás vidí s ručníkem v ruce, lékem nebo čističem uší, s tím, co se bude dít dál. Není třeba říkat, že v závislosti na tom, co se bude dít, se váš pes bude bát a schovávat se před tím.

Očekávání. Váš partner rozpozná vaši mimiku a může si všimnout, že jste rozzlobení a schováváte se, abyste se vyhnuli trestu. Podobně se může zachovat i ten, kdo udělal něco, o čem ví, že je špatné.

Zdroj: Capture Instagram
Co dělat, když se váš pes chová divně a schovává se?

Pokud to dělá izolovaně, zkuste zjistit, zda ho něco nespustí: bouřka, určitý zvuk, něco, co chytíte rukou…

Pokud se však váš pes chová divně a často se schovává nebo má jiné příznaky, jako je nechutenství, zvracení nebo průjem, nebo je dezorientovaný, je vhodné poradit se s veterinářem.

Pokud se bojí hlasitých zvuků, připravte mu doma bezpečné místo. Může to být ten, který si sám vybere, a měl by mít možnost přicházet a odcházet, jak se mu zlíbí. Aby se cítil pohodlně, můžete mu dát kartonovou krabici s postelí. Na místě by měl být co největší klid. Můžete spustit žaluzie, ztlumit světla a pustit tichou hudbu nebo televizi, abyste přehlušili hluk zvenčí.

Když se bojí, nebraňte mu v tom, aby se schovával, protože by mu to mohlo přitížit. Vytvořte mu rutinu (jídlo, procházky…), aby věděl, co může vždy očekávat, a jeho úzkost a strach se sníží. Užitečné je také fyzické cvičení.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.