Accueil » Zvířata » Tady je důvod, proč váš pes dává přednost vašim botám před hračkami.

Tady je důvod, proč váš pes dává přednost vašim botám před hračkami.

Lidé dělají tu chybu, že dávají svému psovi všechny hračky najednou. I když ho to ve skutečnosti nudí a nutí ho to hledat alternativy, jako jsou boty.

Kromě toho boty často vydávají zápach což je pro zvířata atraktivnější.

V nadšení z příchodu nového štěněte nebo psa lidé kupují míč, plyšové zvíře, gumovou kost. Pak se je všechny najednou odevzdají.

„Nechcete však mít k dispozici příliš mnoho hraček. Štěňata se také začnou nudit a půjdou po bačkorách, takže musíte množství hraček řídit,“ řekla Fernanda Serralta, veterinářka mezinárodní společnosti Mars, specializující se na krmiva krmiva a další produkty.

Kromě toho dodal, že počet hraček by se měl měřit a střídat. To má vytvářet obohacení prostředí.

Psi často žvýkají předměty, protože se jim líbí jejich vůně, řekl odborník na chování psů Colin Tennant pro Live Science.

Tady je důvod, proč váš pes dává přednost vašim botám před svými hračkamiZdroj: Capture Instagram

„V domě jsou pro psy nejpřitažlivější lidské pachy a lidé mají tendenci nechávat boty všude. Nyní boty intenzivně voní, řekl Colin Tennant.

Kromě toho jsou boty často vyrobeny z kůže. Proto je vůně činí atraktivnějšími.

Z jakých dalších důvodů váš pes žvýká věci?

Kromě svého čichu psi také zkoumají svět prostřednictvím svých úst. Například jako štěňata jim žvýkání pomáhá vyměnit zuby a vyrovnat se s nepohodlím dásní, říká Humánní společnost Spojených států.

A jaké jsou oblíbené hračky našich psů? „Ty, které jsou drobivé (tj. snadno se drtí), hlučné a nepředvídatelné v pohybu,“ říkají odborníci. Proto mají rádi kosti, míčky a vykuchané plyšáky.

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.