Accueil » Zvířata » Tady je důvod, proč váš pes odmítá některé lidi.

Tady je důvod, proč váš pes odmítá některé lidi.

Skutečnost, že psi nedokážou vyjádřit své emoce Skutečnost, že psi nedokážou vyjádřit své emoce a reakce slovy, činí vztah trochu obtížnějším. Proto, vysvětlit některé projevy chování psů. vůči lidem není snadné.

Například pes se může k člověku chovat násilně.Pes se například může chovat násilně vůči člověku bez zjevného důvodu. Můžeme tedy vysvětlit, proč se tak děje? Co způsobuje, že pes reaguje agresivně v klidné situaci?

Zde je důvod, proč váš pes odmítá některé lidiZdroj: Capture Instagram
Psi nepotřebují mluvit

Podle článku zveřejněného na internetových stránkách časopisu Discover Muž žil se svým psem 12 let, když se zvíře náhle začalo měnit. Zvláště když se k domu přiblížil jeho soused. Soused byl vždy trpělivý a usměvavý, bez známek odmítavého postoje ke psovi. Nakonec se však kvůli hrozbě, kterou zvíře začalo představovat, odstěhoval.

Tehdy se rodina se dozvěděla, že na muže bylo podáno až deset stížností pro týrání dětí. Mohlo zvíře vycítit, že s tímto člověkem není něco v pořádku? Psi mají 220 až 300 milionů čichových receptorů. Lidé jich mají pouze 5 až 6 milionů.

Odmítá váš pes některé lidi? Tady je důvodZdroj: Capture Instagram
Čichová intuice

Několik studií již prokázalo, že psi jsou schopni detekovat pachy v 50krát nižších koncentracích. Jinými slovy, nemusí si být něčeho příliš vědomi, aby to rychle rozpoznali. Všechno je to v nose. Vědcům se především podařilo zjistit, že psi nemají velký čelní lalok, jako je tomu u lidí. Místo toho mají jakousi čichovou baňku, která zabírá ne méně než 10 % jejich mozku.

Co to znamená? Takže psi dokáží vycítit to, co lidé ne. A také si všechny tyto informace mohou ukládat. Dokážou si tedy představit téměř jakýkoli pach, který ucítí.

NicméněJe třeba poznamenat, že pachy mohou ovlivnit chování psa. Roli však mohou hrát i emoce a chemické signály. důležitou roli. Například pot, adrenalin nebo tělesný pach hrají významnou roli v jejich adaptaci na prostředí. Kromě toho jsou psi schopni rozpoznat, zda je pocení způsobeno strachem. Výzkum provedený před několika lety skutečně odhalil, že psi mohou projevovat stres v přítomnosti „pach strachu“ vydávaný člověkem.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.