Accueil » Zvířata » Tady je důvod, proč vás vaše kočka stále sleduje

Tady je důvod, proč vás vaše kočka stále sleduje

Měli byste se obávat, že vás kočka bude sledovat do koupelny, na toaletu apod.?

Začněme tím, že určíme, které kočičí chování je přirozené, a tudíž žádoucí. Kočky jsou domácí mazlíčci. To je pravda. Jsou to však také kočkovité šelmy. Běhání, lov, hlídkování a označování území mají v DNA. Není tedy překvapivé, že jejich chování odráží dovednosti získané pro přežití v divokém prostředí.

Na druhou stranu lidé používají kočky již po staletí, aby se zbavili myší, které se potulují po jejich stodolách. Nějak se jim podařilo podporované domácí kočky zachovat si lovecký instinkt. A to je klíč k pochopení toho, proč vás kočka pronásleduje.

Proč vás vaše kočka sleduje

Existuje mnoho logických důvodů chování koček, včetně pronásledování. Některé z nich jsou součástí jejich kočičí povahy. Ostatní jsou součástí jejich způsob, jakým se vztahují k lidem. Existují i důvody, které souvisejí spíše s životním prostředím, s ostatními zvířaty. Ale také výchova, které se jim dostalo už jako malým koťatům.

Proč mě moje kočka pronásleduje?Zdroj: Capture Instagram

Díky tomu se cítí bezpečně. Vaše kočka vás svým způsobem vnímá jako matku. Od narození následuje kotě svou matku, aby od ní hledalo potravu a také se od ní učilo. Podobnou roli jako kočka hrajete i vy: krmíte ji, čistíte jí záchod a učíte ji, co je přijatelné a co ne.

Je s vámi na hlídce. Kočky si potřebují označit své teritorium. Možná jste si již všimli chování, kdy se váš společník otírá o předměty a lidi. Dělá to proto, aby šířil svou vůni. Pravděpodobně si vykládá, že jeho majitel dělá totéž, když se pohybuje po domě.

Další důvody:

Hraje. Mnoho kočičích chování lze vysvětlit tím, že kočky jsou zvířata zvyklá lovit. Možná jste si všimli, že poté, co vás chvíli sleduje, se vrhne na vaše nohy. Stejně jako na svou zvířecí kořist.

Zkoumá své okolí. Zvědavost je charakteristickou vlastností koček. Když vás honí, hledá nové podněty (předměty nebo zákoutí) pro zábavu nebo učení.

Nudí se. Kočky žijící uvnitř často nemají dostatek podnětů k rozvoji vrozeného chování. Pokud navíc jejich majitelé tráví hodně času mimo domov.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii. Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.