Accueil » Zvířata » Tady je důvod, proč vaše kočka najednou začne běhat jako šílená

Tady je důvod, proč vaše kočka najednou začne běhat jako šílená

Mnoho koček náhle a bez zjevného důvodu běhá po domě jako bláznivé. Ne že by se zbláznili, to zdaleka ne. Tyto stránky „záchvaty šílenství“ mají skutečně velmi jasné vysvětlení.

Milovníci koček si často všimnete, že kočka může v jednu chvíli klidně jíst. Pak se najednou rozběhněte kolem domu z jedné strany na druhou. Tyto epizody trvají obvykle několik minut.

Toto chování se nazývá zoomies nebo FRAP (Frenetic Random Activity Periods). Jsou velmi časté a běžné v mnoha domácí zvířatavčetně koček. Tyto předčasné a explozivní epizody fyzické aktivity trvají jen několik sekund nebo minut. Zvíře se pak samo uklidní.

Obvykle zejména u koček, toto chování je simulací loveckého chování, při kterém zvíře pronásleduje, pronásleduje, schovává se nebo může v tomto krátkém časovém úseku dokonce kousnout.

Tady je důvod, proč vaše kočka najednou začne běhat jako šílenáZdroj: Capture Instagram
Proč to kočky dělají?

Hlavním důvodem těchto epizod je uvolnění nahromaděné energie nebo emocí.

Je důležité věnovat pozornost a pochopit pohyby kočky, i když jsou složité. Tyto okamžiky šílenství se mohou zdát náhodné. Některé spouštěče jsou však pro kočky společné. Felines se vyskytují spíše za soumraku a za svítání, protože tehdy jsou nejaktivnější.

Může se také stát, že po ošetření. Jeho postoj může být někdy mylně interpretován jako obsedantně-kompulzivní chování. Období horečné náhodné aktivity však nejsou sama o sobě nijak zvlášť nebezpečná.

Tady je důvod, proč vaše kočka najednou začne běhat jako šílenáZdroj: Capture Instagram

Častěji se vyskytují, když má kočka dobrou náladu, po jídle nebo po použití odpadkového koše. Aktivita je častější večer, což je dáno krepuskulární povahou druhu, a zvyšuje se v létě, kdy vysoké denní teploty vybízejí k odpočinku, zatímco chladnější noci vybízejí ke hře.

Když se kočka takto chová při opouštění záchodové mísy, to může být způsobeno silným pudem sebezáchovy. Může to být způsobeno silným pudem sebezáchovy, aby unikl ze zranitelné situace, ve které zanechal svůj pach, nebo to může být způsobeno bolestí při močení či defekaci. Pro kočku může tuto okolnost spojovat s boxem na stelivo, takže se od něj chce co nejrychleji vzdálit.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.