Accueil » Zvířata » Takhle se cítí váš pes, když vás vidí plakat.

Takhle se cítí váš pes, když vás vidí plakat.

Po tisíciletích společného života si psi osvojili jedinečnou schopnost číst lidské emoce a milovat své pány. Někteří psi jsou na mazlení obzvlášť citliví. Někteří dokonce odmítají lidi, se kterými jejich majitelé nevycházejí.

Nedávno byla v časopise „a provedené vědci z Johns Hopkins University (USA) ukázaly, že psi poznají, že jejich majitelé jsou v nouzi, když pláčou. Někteří dokonce přispěchají na pomoc a snaží se je uklidnit.

„Zjistili jsme, že nejen psi vnímají pocity svých majitelů, ale pokud znají způsob, jak jim pomoci, jsou ochotni jim vyjít vstříc,“ uvedla Emily Sanfordová, první autorka studie, ve svém prohlášení.

Tohle cítí váš pes, když vás vidí plakat.Zdroj: Capture Instagram

Vědci totiž prokázali, že psi Vědci prokázali, že psi, kteří jsou silně vázáni na své majitele, je rychleji najdou, když je slyší plakat. Zejména si všimli, že dokázali rychleji otevřít dveře a najít je.

Psi jsou citliví na pláč

„Každý člověk, který má psa, může vyprávět příběh o tom, jak přišel po dlouhém dni domů, sedl si a plakal a jeho pes mu olizoval tvář, řekl pan Sanford. „V jistém smyslu je tento výzkum vysvětlením.

Předchozí studie ukázaly, že psi jsou velmi citlivé na volání lidí. Tentokrát však Sanfordův výzkum ukázal, že psi, kteří to zjistí, rychle jednají.

„Psi se potírají s lidmi po desítky tisíc let. Naučili se tedy číst naše sociální signály,“ říká Sanford. „Majitelé zvířat vědí, že cítí jejich emoce. Naše výsledky tuto myšlenku potvrzují a také ukazují, že zvířata, která znají své majitele, je mohou běžet utěšit.“

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.