Accueil » Zvířata » Takhle to dopadá, když kočka zůstane sama s dítětem.

Takhle to dopadá, když kočka zůstane sama s dítětem.

Život mezi dětmi a koťaty je možný a přizpůsobení bude snadné, pokud se budete řídit těmito radami. Falešné zvěsti o nebezpečí těhotenství s kočkou v domácnosti přivedly mnoho těhotných žen k otázce, co si počít se svou kočkou.

A poté, co se ujistíte, že kočka není nebezpečí pro jejich těhotenství, obavy z chování kočky, když začne žít s novorozencem. Obavy, které jsou často neopodstatněné kvůli názorům jiných neznalých lidí.

Soužití dětí a koček ve skutečnosti existuje již po staletí. Pokud je tedy léčba prováděna s potřebnou péčí a doporučenými opatřeními, může být pro všechny velmi pozitivní: mládě, kočky a matky.

Jak se předem připravit na příchod novorozence?

Teritoriální povaha kočky znamená, že dva smysly, které kočka nejvíce používá k rozpoznání ostatních (předmětů a lidí) a sebe sama, jsou čich a sluch.

Hluk může být pro kočku nepřítelem, pokud způsobuje stres. Než si budoucí maminka přinese dítě domů, a dokonce i během těhotenství, může své kočce pouštět nahrávky volání dítěte. Například, kočka si zvykne na zvuk dítěte.. Jak si kočka na nahrávky zvyká, mohou být stále intenzivnější.

Tohle se může stát, když necháte kočku o samotě s dítětem.Zdroj: Capture Instagram

Když se dítě narodí a je na klinice, může důvěryhodná osoba přinést deku, zavinovačku atd. Aby bylo možné kočka ho cítí a zvykne si na něj. na vůni novorozence.

Jak s nahrávkami, tak s vůní dítěte je vhodné kočku odměňovat, nechat ji hrát, mluvit na ni jemným tónem… Tak si je bude spojovat s nahrávkami a pachem dítěte. Tímto způsobem si tyto prvky spojí s něčím pozitivním.

Jak připravit kočku na příchod dítěte domů

Je docela možné, že až se dítě vrátí domů, matka nepřijde sama, ale s hosty. Pokud je kočka společenská, to nemusí být problém. Pokud však nemá rád návštěvy, je nejlepší připravit mu pokoj o samotě. To mu poskytne klid a umožní mu to jít ven, až hluk utichne.

Setkání dítěte s kočkou by mělo být přirozené a pod dohledem dospělé osoby. Kočka se může přiblížit a očichat dítě, i když je na kojení. Pokud jsou tato setkání doprovázena jemnými pozitivními prvky (pamlsky, mazlení atd.).), bude pro obě děti mnohem snazší se vzájemně přizpůsobit.

Existují falešné mýty, že kočky vysávají vzduch z dětí a nemohou s nimi spát, protože by je mohly udusit; to není pravda. I když se doporučuje nenechávat kočku a dítě spát společně během prvních měsíců. Říká se, že kočka má mají tendenci vyhledávat teplo, a může se přiblížit k hlavě dítěte. Dítě ještě není dostatečně pohyblivé, aby vyhledalo vzduch, pokud je kočka příliš blízko jeho nosu.

Jednou z možností, jak těmto situacím předejít, je umístit nad postýlku síť. Můžete také zavřít dveře Když dítě spí uvnitř, můžete zavřít dveře do ložnice. Ideálně s průhlednými dvířky, aby je kočka viděla a slyšela zvenčí.

Hygienická opatření

Samozřejmě je důležité udržovat dům v čistotě, včetně kočičího záchodku. A zvláště když se dítě začne plazit, je vhodné uchovávat potraviny a zejména kočičí záchod mimo dosah novorozence.

Pokud používáme přípravek na kočku, je důležité zajistit, aby nebyl pro dítě nebezpečný v případě, že se dotkne kočky.

A pokud se obáváme, že kočka dítě poškrábe (což je nepravděpodobné), je nejlepší kočce často stříhat drápky.

Takhle to dopadá, když kočka zůstane sama s dítětem.Zdroj: Capture Instagram
Kočka není příčinou onemocnění dítěte.

Existuje jen velmi málo nemocí, které se přenášejí z koček na člověka. Proto by kočky neměly být považovány za potenciální zdroj infekce pro kojence.

Nedávné studie dokonce prokázaly, že děti, které žijí s domácími zvířaty. (například psi a kočky) méně kašlat a kýchat během prvního roku života.

Mnoho vědců se shoduje na tom, že držení dětí v bublině je může oslabit a zabránit jim ve správném vývoji imunitního systému.

Alergie na kočky je další častý strach. Pokud však dítě žije se zvířaty od útlého věku, je méně pravděpodobné, že se u něj v budoucnu objeví.

Může kočka žárlit na dítě?

Další otázkou, kterou si často klademe, je, zda kočka na dítě žárlí. zda kočka může žárlit novorozence, v neposlední řadě proto, že máme tendenci polidšťovat pocity kočičky.

U kočkovitých šelem se žárlivost nevyskytuje. Jejich chování se však může měnit v důsledku stresu a změn. Nejdůležitější je udržovat kočičí návyky, protože je to zvíře zvyku.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.