Accueil » Zvířata » Takhle to dopadá, když si pes zlomí ocas

Takhle to dopadá, když si pes zlomí ocas

Psí ocas je velmi náchylný k poranění, protože je to exponovaná a neustále se pohybující část těla.

Ať už je to šlapání, štípání, ocas je prvek, který musíme pečlivě sledovat, aby pes netrpěl strašlivou bolestí.

Poranění ocasu u psů

Na ocase jsou kosti, rány a… svaly a nervy. To může způsobit nepopsatelná bolest v případě zranění.

Součástí psího ocasu totiž není více a méně než 5 až 20 kostí. Kromě toho by se nemělo zapomínat, že se jedná o prodloužení páteře. Jakékoli poškození této oblasti proto může mít následky pro zbytek těla.

Nejčastějším poraněním ocasu u psů je úraz. Pokud dojde ke zlomenině ocasu, například při rozdrcení nebo zavření dveří, je zranění bolestivé. Obvykle se však zahojí sama.

Pokud není zlomenina velmi vážná, není amputace ocasu nutná. obvykle není nutné.

Nadměrně bolestivá poranění

Po zlomenině se ocas odvápňuje, Je proto velmi pravděpodobné, že v těle zůstane bulka. Váš pes vás nenechá, abyste se ho dotýkali kvůli nepříjemným pocitům, které způsobuje.

Pokud se jedná o poranění nervů, je velmi pravděpodobné, že váš pes bude mít potíže i s úlevou. Nemusíte se obávat, protože se obvykle jedná o dočasné zranění.

Velká plemena psů a dlouhoocasí psi mají často problémy s tím, že jejich ocasy šlehají o vše, co s nimi přijde do styku: nábytek, lidi, zdi atd.

Takhle to dopadá, když si pes zlomí ocasZdroj: Capture Instagram

Pes si nemůže pomoci, ale musí vrtět ocasem. Ocas totiž ukazuje jeho duševní rozpoložení, a pokud je pes šťastný, bude neustále vrtět ocasem až do bodu, kdy se mu bude chtít. do té míry, že způsobuje krvácející vředy.

Zkontrolujte, zda vašemu psovi nekrvácí ocas. A pokud ano, zkuste ránu vydezinfikovat jódem a nechte ji obvázanou, dokud se zcela nezhojí.

Syndrom studeného ocasu u psů

Plemena psi, jako je zlatý retrívr nebo labrador často trpí tzv. syndromem studeného ocasu, který je u plavých psů velmi častý.

Nejedná se o zlomeninu, ale o velmi bolestivý svalový problém což způsobí, že se ocas od základny prohne. Nebojte se, jedná se o zranění, které se po několika dnech a řádném odpočinku ocasu samo zahojí.

Na druhou stranu je zakázáno dotýkat se psího ocasu.

Závěr

Jak vidíte, zranění ocasu jsou až příliš častá. Je proto nutné pečlivě sledovat chování ocasu. A především se vyhnout hlazení této části těla, protože ze všech částí psího těla je ocas nejcitlivější.

Pokud máte pochybnosti o tom, zda má váš pes problém s ocasem, neváhejte se poradit se svým veterinárním lékařem.

Jedná se o jedno z nejbolestivějších poranění a je nezbytné co nejdříve ulevit vašemu zvířeti od bolesti.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii. Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.