Accueil » Zvířata » Takto vám říká

Takto vám říká

Přes tuto neproniknutelnou slupku byste měli vědět, že kočkovité šelmy jsou zvířata, která se nevyhýbají projevům svých citů. Často je odhalují prostřednictvím svých každodenních činností. Stále více výzkumů se zabývá tím, jak tato zvířata komunikují s lidmi. Na druhou stranu se každá kočka chová jinak. To obvykle závisí na konkrétních biologických a environmentálních faktorech, ve kterých byl vychován! V tomto článku vám ukážeme, co dělá vaše chlupatá kulička, když vám chce projevit náklonnost!

KOCOUR: Záleží na prostředí, ve kterém se narodil!

Prostředí, ve kterém se kočka narodí, hraje velmi důležitou roli v jejím budoucím chování. Vskutku, je to v v prvních měsících po narození že vzdělání a komunikace s matkou je prvořadá. Během tohoto období má kotě k dispozici všechny prostředky potřebné k rozvoji sociálních vztahů. Studie ukázaly, že ti, kteří vyrůstají s matkou delší dobu, jsou na tom v tomto ohledu lépe.

Opak je pravdou, pokud je kočka oddělena od matky v raném věku. Kočka se bude těžko učit správnému chování. Protože jejich chování je většinou definováno pomocí jejich akvizice a náklonnost své rodičky. Mateřství tedy není jen o kojení, ale také o sociálních vztazích jejích mláďat.

Gesta, kterými kočky projevují svou náklonnost!

Nejběžnějším způsobem, jak se kočky přizpůsobují, když chtějí označit své území, je použití očí. Zírání je pro ně způsob komunikace, jak si něco nárokovat a jak dát najevo svou náklonnost k něčemu. Podle časopisu Nature hrají kočičí oči velmi důležitou roli při odhalování toho, jak se kočka cítí. Na adrese . mrkne očima když chce někomu vyjádřit svou náklonnost. To také znamená, že si již vytvořil vztah důvěry a pohody se svým majitelem.

Lidé si navzájem slibují náklonnost. Na rozdíl od koček, které si prostě užívají radost z okamžiku. Pokud kočka mrká a přitom jemně mrká víčky, chce vám pouze vyjádřit svou náklonnost. Tento oční kontakt je proto synonymem zranitelnosti. což znamená, že se u vás kočička cítí bezpečně. A od tohoto zvířete je to obrovský kompliment.

Správná odpověď pro vaši kočku!

Jak již bylo zmíněno, chování koček je závislé na prostředí. Kočka jednoduše opakuje činnost své matky. Můžete si tedy zkusit osvojit tento zvyk, abyste se svou kočkou komunikovali a zároveň jí projevili svou náklonnost. Když udělá své gesto připoutání, zkuste se jen reprodukovat.

Tento kočičí výraz je otevřený jakékoli reakci. Když se na vás kočka dívá, čeká jen na vaši reakci. Prostě jí to zařízení vraťte. Vaše kočička pozná, že jsou její pocity vzájemné, když jí také mrknout. To váš vztah a spojení ještě více posílí.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele, Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.