Accueil » Zvířata » Těchto 6 potravin je pro vašeho psa velmi nebezpečných, proto mu je nedávejte!

Těchto 6 potravin je pro vašeho psa velmi nebezpečných, proto mu je nedávejte!

Těchto 6 potravin je pro vašeho psa velmi nebezpečných, proto mu je nedávejte!

Kdykoli mu dáme něco k jídlu, pes téměř nikdy neodmítne. Ne vždy je však prospěšné krmit ho všemi druhy potravin. Některé z nich mohou být dokonce škodlivé pro jeho zdraví! Následující potraviny by měly být v jeho jídelníčku zakázány.

Strava majitele nemusí být pro psa vhodná!

Většina majitelů si myslí, že jejich pes může pozřít zbytky jídla. To je běžná praxe po celém světě! To však může mít škodlivé následkyzejména v trávicím systému psů. A nikdo nechce vidět, co bude následovat.

Důvodem je to, že náš žaludek funguje úplně jinak než psí. A otrava jídlem může rychle nastat, pokud se nedbá na opatrnost. A pokud není přijata správná léčba, může se stát poměrně závažnou.

Těchto 6 potravin je pro vašeho psa velmi nebezpečných, nedávejte mu je!Zdroj: Capture Instagram

Na druhou stranu záleží také na hmotnosti psa, ale také na množství potravy, kterou pozřel. Pes nedokáže rozlišit mezi co má jíst a co ne. Je podmíněn tím, aby do puntíku plnil příkazy svého pána.

Aby bylo možné zjistit, zda byl pes otráven, existují dva způsoby, jak zjistit, zda byl pes otráven. určité příznaky zcela zřejmé. Začíná zvracením nebo průjmem. Ve všech případech je nejlepší vyhledat služby veterinárního lékaře. Veterinář může doporučit léky nebo jinou specifickou účinnou léčbu.

Zde je uvedeno, čeho se vyvarovat!

Na vrcholu seznamu potravin, které se psům nemají dávat, je čokoláda. Tato sladká pochoutka je skutečné pokušení pro psa, ale také pro jeho majitele. Obsahuje však složku zvanou teobromin, která by mohla představovat velké nebezpečí.

Stejně jako čokoládu může pes malé potraviny přímo spolknout. Ve skutečnosti si vezme jen jedno sousto! To je případ pažitky, cibule a česneku. Pokud se sní příliš velké množství, hrozí psovi riziko velké nebezpečí na lékařské úrovni.

Váš pes by v žádném případě neměl jíst některé sezónní ovoce. Pro příští léto, hrozny je naprosto zakázáno! Hrozny vážně poškozují metabolismus psa. A potřebná léčba je poměrně obtížně proveditelná.

Pokud jde o hrozny, průjem může nakonec vést k selhání ledvin. Poslední ovoce, které je výslovně zakázáno, je avokádo. Je velmi obtížně stravitelné, zejména proto, že psí žaludek má k našemu výkonu daleko.

Tyto další toxické potraviny psovi nedávat!

Na prvním místě seznamu jsou brambory, které se u majitelů těší velké oblibě. Tato potravina je pro psy vyloženě toxická, protože jeho složek. Kromě toho mohou vzniklé zažívací problémy rychle přerůst v závažnější onemocnění vašich domácích mazlíčků!

🐶🐶🐶 pic.twitter.com/U71t7WOoIX

– LauraOrdaz (@LorOr31) 23. února 2023

Makadamové ořechy mohou také vystavit psa nebezpečí, které je třeba zvážit. Příznaky onemocnění zažívacího traktu totiž nekončí průjmem. Ve skutečnosti může vést ke skutečné neschopnosti pohybovat se.

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naši stránku Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.