Accueil » Zvířata » tento pes opuštěný v lese se nechce nechat zachránit bez svého přítele

tento pes opuštěný v lese se nechce nechat zachránit bez svého přítele

Video: Tento pes opuštěný v lese se nechce nechat zachránit bez svého kamaráda

To je případ německého ovčáka, který se toulal v lese, ale po několika dnech usilovné práce záchranáře se dočkal šťastného konce s dvojnásobným překvapením.

Judy Obregonová, zakladatelka organizace The Abandoned Ones (TAO), objevil psa, který se bezcílně procházel opuštěný v lese. Zdálo se, že je sama.

„Abych je chytil, musím se vžít do jejich situace. Tak se staň toulavým psem.“ Judy vysvětluje. „Takže žiji jejich život… studuji jejich rutinu.

Tento pes byl vyděšený. Přemýšlela, jestli téhle ženě může opravdu věřit.

Judy tedy trvalo několik dní vytrvalosti a velké trpělivosti, než si získala důvěru vyděšeného psa, kterého pojmenovala Iris. Ve svém příspěvku na Facebooku vysvětlila, jakou metodu použila:

„Každý den jsem jí říkala to samé, aby znala můj hlas a věřila, že se její život jednoho dne změní. Pak, dodává, že „Je velmi uspokojující, když můžete změnit jejich životy a strach, který mají, pro úsměv.

Video: Tento pes je opuštěný v lese a nechce se nechat zachránit, pokud s sebou nevezme i svého kamaráda pic.twitter.com/s7dTVdm39Q

– Maria Bolivar (@MariaBo33324137) 8. února 2023

Nečekaný host

Brzy se z nich stali přátelé. Takže když přijela Judyina dodávka, Iris přiběhla, protože věděla, že jí veze dobré jídlo.

Ale při jedné z mnoha návštěv, Iris se rozběhla do lesa, jako by mu chtěla něco ukázat. K jejímu překvapení se ukázalo, že tam byl ještě jeden pes. Přítomen byl také pitbul, který se bál přiblížit k lidem. Kromě toho měl na obličeji několik lézí.

Video: Tento pes opuštěný v lese se nechce nechat zachránit bez svého kamarádaZdroj: Capture Instagram

Způsob, jakým pes Iris a její kamarádka s názvem Clover met zůstane navždy záhadou. Jisté je, že se tito opuštění psi o sebe navzájem starali. Pes se také postaral o to, aby se Čtyřlístku dostalo stejné pozornosti od jeho kamarádky Judy.

„Bylo to, jako by [le berger allemand] řekl: „Dobře, vezmeš si mě, ale vezmeš si i jeho. [le pitbull]. Je to můj přítel, chrání mě,“ vysvětlila Judy.

Dvojitá záchrana psů

Judy se však trpělivost nakonec vyplatila. Po několika dnech cítila v srdci, že je čas vzít oba psy s sebou. Čtyřlístek hrál v tomto posledním kroku velmi důležitou roli.

Když odcházela, Clover se otočila a podívala se na psa, jako by chtěla říct: „No tak, vezme si mě taky, vezme si nás oba, tak na co čekáš?“ říká Judy.

Takto si Judy Obregonová šla pro psa, ale nakonec se vrátila se dvěma psy. Po důkladném posouzení jejich fyzického stavu je odvezla do svého záchranného centra, kde se jim dostalo té nejlepší péče a kde si zvykali na kontakt s lidmi.

Tým zajistil, aby Iris a Clover odešly do domovů odpovídajících jejich povahovým a citovým potřebám; pro Iris do klidného prostředí a pro Clover do zábavného domova.

Judy se v aktualizaci vyjádřila k Irisiným psím preferencím: „Ráda se koupe, kartáčuje a dokonce tancuje malé tanečky (…) Někdo by si myslel, že kvůli jejímu strachu bude trvat měsíce, než se zotaví… Tohle je důkaz, že to neplatí pro všechny zatoulané psy.

Čtyřlístek měl mezitím jiné potřeby: „Čtyřlístek je vlastně moje osobní adoptivní dítě. Je přítelem psů, koček a dětí.

Skutečný domov

Díky Judyině lásce ke zvířatům a Taovi zaměstnanci, Iris a Clover, jsou nyní každý ve svém novém domově.

„Je úžasné, když si uvědomíte, že vědí, že jste tu, abyste jim pomohli, jakmile jsou ve vaší náruči (…) je to úplně jiný příběh,“ napsala Judy na Facebooku. Dodala: „Nikdy nepochybujte o tom, že tento strach nemůžete změnit; vaše odhodlání, vaše trpělivost, vaše VÍRA… je… klíč k jejich štěstí“ .

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.