Accueil » Zvířata » Tento pes se zachránil po měsících strávených v poušti s kojoty, neuvěřitelný příběh!

Tento pes se zachránil po měsících strávených v poušti s kojoty, neuvěřitelný příběh!

Tento pes zachráněn po měsících strávených v poušti s kojoty, neuvěřitelný příběh!

Ztráta domácího mazlíčka je vždy těžkou zkouškou. A ještě více, když se zvíře poté potýká se zdravotními problémy. To je přesně případ tohoto psa nalezeného v Las Vegas, přesněji v Hendersonu. Příběh, který zanechal stopu na obyvatelích tohoto regionu. A to z dobrého důvodu, pes žil v překvapivých podmínkách! Všechno vám o něm povíme!

Pes ztracený v poušti!

Pohřešovaní psi jsou častým jevem. Ať už proto, že utekli, nebo proto, že byli opuštěni, mnoho psů se toulá, než najdou rodinu, která se jich ujme. A to je přesně případ tohoto psa, který má. se ocitl prakticky v poušti Okolnosti jeho zmizení nejsou známy, je však jasné, že se mu nepodařilo najít cestu domů. Místo toho se psík ocitl v doprovodu smečky kojotů.

Kojoti se ve městě Henderson vyskytují běžně. Vidět je v noci na ulici obyvatele nepřekvapilo. Co však upoutalo jejich pozornost, byla přítomnostzatoulaného psa ve smečce. Zvláště když si časem všimli, že pes utrpěl zranění. To je přimělo k tomu, aby se ho pokusili odchytit. Hrozilo totiž riziko, že ho kojoti časem skončí jako kořist.

Je ve velmi špatném stavu!

Navzdory jeho zraněním bylo obtížné psa nalezeného v poušti zachytit. Místní lidé k tomu museli povolat tým profesionálů. Na první pohled bylo zjištěno, že pes je bohužel ve velmi špatném stavu. Odborníci upozornili, že pes měl zranění palce u nohy, které bylo nutné amputovat.. To však nebyl nejdůležitější fakt o jeho zdravotním stavu!

Pes měl totiž i další zranění. A co hůř, veterináři, kteří ho ošetřovali, zjistili, že má malé kameny v žaludku. Tváří v tvář hladu v poušti nemělo jinou možnost než sníst, co našlo. O tohoto zatoulaného psíka se nyní starají odborníci, kteří se ho snaží postavit na nohy. Zvláště proto, že v době, kdy byl odchycen, měl jen kůži!

Pes: Čeká na novou rodinu!

Přestože péče pokračuje, toulavý pes nyní hledá novou rodinu. Zdravotníci zřídili fond, z něhož se bude hradit péče, kterou ještě potřebuje. A to přilákalo mnoho lidí.

Do útulku, který má psa na starosti, se skutečně přihlásilo mnoho lidí, kteří prohlásili, že jsou jeho majiteli. Prozatím je však pes v jejich péči. Čekají, až najdou milující rodinu, které by ho svěřili. V každém případě je pejskovi už mnohem lépe!

Pokud byste si chtěli přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit náš web. Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.