Accueil » ZPRÁVY » Test osobnosti: jaké vlastnosti vás charakterizují podle vaší oblíbené barvy?

Test osobnosti: jaké vlastnosti vás charakterizují podle vaší oblíbené barvy?

Stále více mladých i starších lidí se zdokonaluje v testech osobnosti. Přitažlivost tohoto typu testu je odůvodněna tím, že nám umožňuje lépe poznat sebe sama a dokonce odhalit určité povahové rysy, o kterých jsme nutně netušili. Následující test osobnosti je například velmi jednoduchý, protože si musíte vybrat pouze barvu, kterou preferujete. Pak musíte jít na výklad, abyste zjistili, co o vás říká.

Volba zelené barvy

Upoutala vás zelená barva hned při pohledu na obrázek? To ukazuje, že jste v každodenním životě velmi klidný člověk. Doma i v práci jste rozumný člověk, který se umí soustředit. Dokážete se soustředit na činnosti a cíle, které jste si stanovili. Máte schopnost ovládat nejen své emoce, ale také své pocity.

Málokdy se jimi necháte přemoci, což z vás dělá výjimečného člověka na všech úrovních. I pod tlakem se vždy dokážete udržet na správné cestě, a proto vám nikdy neváhají svěřit ty nejsložitější úkoly. Vaše profesní i osobní okolí ví, že jste odhodlaný člověk, který umí projevit bezkonkurenční klid.

Výběr žluté barvy

Pokud jste si vybrali žlutou barvu, vypovídá o tobě, že jsi mnohokrát mohl dát průchod svému hněvu, ale nikdy se to nestalo, nebo alespoň velmi zřídka. Navzdory všem předpokladům se dokážete ovládnout, i když se vás lidé snaží postrkovat. I když nemáte své emoce zcela pod kontrolou, dokážete je udržet na uzdě.

Je pravda, že se můžete vnitřně zhroutit, pokud se budete příliš držet zpátky, ale dali jste si pozor, abyste neublížili lidem kolem sebe. Ať už gesty, nebo slovy, proto často neříkáte, co si myslíte. Trochu se obáváte, že by vaše názory mohly urazit citlivost ostatních.

Volba barvy fuchsie

Byla fuchsiová vždy vaší oblíbenou barvou? V tomto případě, znamená to, že jste ambiciózní člověk, který se umí soustředit na své cíle. Když máte na mysli nějaký cíl, málokdy vás rozptýlí události, a vy ho uskutečníte.

Má to své výhody, ale i nevýhody, protože některé důležité okamžiky vám uniknou, protože všechny vaše myšlenky zaměstnává projekt. Být ambiciózním člověkem nemusí nutně znamenat, že se na úkor svých snů vzdáte rodiny a přátel. Zkuste si čas od času připomenout, že přítomnost je stejně důležitá jako budoucnost.

Výběr červené barvy

Vybrali jste si pro tento test osobnosti červenou barvu? Prozrazuje to o vás, že jste emocionální člověk a vaše okolí si to dobře uvědomuje. Ve skutečnosti je to jeden z vašich osobnostních rysů, který vás podle rodiny a přátel nejlépe charakterizuje. Nic vás nemůže ovlivnit, rozesmutnit nebo rozzlobit. Je to ve vaší přirozenosti a není na tom nic špatného. Musíte však být opatrní.

Přílišné emoce mohou mít vážný dopad na vaše fyzické i duševní zdraví. To platí zejména proto, že to může přitahovat lidi se špatnými úmysly, kteří jsou si vědomi, že s vámi mohou manipulovat tím, že budou hrát na vaše emoce. Kromě toho patříte k lidem, kteří mají jen malou kontrolu nad svými emocionálními impulzy. To je dobře, protože když se chcete zapojit do nějaké činnosti, vždycky do toho dáte všechno.

Výběr okrové barvy

Vybrali jste si instinktivně okrovou barvu? To znamená, že jste člověk, který má silný charakter, ale umí ho ovládat. Jste schopni nechat životu volný průběh, ale když přijde na reakci, uděláte to! Když je vám nějaká situace nepříjemná, neváháte se ani na vteřinu podělit o svůj názor.

Navíc máte obvykle pádné argumenty a nikdo na vás neshledává nic špatného. Máte klidnou povahu, ale není radno si s vámi zahrávat, jinak vás najdou! Daří se vám mít vše pod kontrolou, protože nereagujete ve spěchu, jste analytičtí a kritičtí. Pokračujte v tomto jednání, protože jste skutečně na správné cestě.

Volba modré barvy

Pokud byla v tomto testu vaše oblíbená modrá barva, máte jedinečnou citlivost. Někdy dovolíte lidem kolem sebe, aby s vámi manipulovali podle svých představ. Přestože jste si tohoto pokusu o manipulaci vědomi, necháte je to udělat. To samo o sobě není pro vás příliš dobré. Riskujete, že vás ostatní pohltí a vy zcela ztratíte svou osobnost.

Důrazně doporučujeme, abyste pracovali na svém sebeurčení, protože nejste předurčeni k tomu, abyste dělali vše, co od vás očekávají ostatní. Je nejvyšší čas udělat ve svém životě nějaké změny, protože je to váš život, a ne život vašich blízkých. Pomalu, ale jistě se naučte rozhodovat sami za sebe, říkat si „ne“ a především se zbavit pocitu viny.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.