Accueil » Zvířata » Tipy pro odstranění černých skvrn ze slzných kanálků psů

Tipy pro odstranění černých skvrn ze slzných kanálků psů

Všimli jste si hnědých nebo načervenalých skvrn pod očima vašeho psa?

Železo, hořčík a další minerály při pláči psa přicházejí do kontaktu se vzduchem a oxidují, čímž vytvářejí tmavou barvu, díky níž váš mazlíček vypadá smutně.

Kromě toho se v důsledku vlhkosti v srsti mohou objevit plísně a bakterie, které skvrny ještě více ztmaví. V tomto článku vám nabízíme řadu tipů, jak eliminovat Skvrny v slzných kanálcích psů.

Co způsobuje skvrny od slz?

Než začnete výrobek používat, měli byste se ujistit, že to není zdravotní problém. Z tohoto důvodu vám doporučujeme poradit se s veterinářem, který vám vysvětlí důvody, proč váš pes pláče, a společně s vámi najde řešení:

Obstrukce naseolakrimálního kanálku: Vyskytuje se u malých psů mopslího typu, jako je mops, ale může se vyskytnout i u větších plemen, jako je boxer.

Veterinář ji bude pravidelně čistit, aby k tomu nedocházelo.

Alergie: Pokud se problém objeví po zavedení nového krmiva, měli byste zvážit, zda váš pes netrpí nějakým typem alergie. Někdy sója nebo kukuřice způsobují nežádoucí reakce, které můžete vyloučit tím, že požádáte svého veterináře o testy.

Nedostatky ve výživě: víte, co váš pes skutečně potřebuje? Zjistěte si informace o stravě vašeho psa, abyste zjistili, zda nabízený výrobek obsahuje všechny vitamíny a bílkoviny, které potřebuje.

3 přírodní prostředky, jak se zbavit tmavých slz u psů

Nízký obsah minerální vody: Pokud svému mazlíčkovi nabídnete vodu s menším obsahem minerálů, pomůžete mu zbavit se tmavých slz.

Hygiena : Často kontrolujte oči svého psa, zda se do nich nedostaly nežádoucí chlupy nebo předměty. Měli byste také pravidelně vysoušet slzné kanálky a čistit prostředí a hračky, abyste zabránili množení bakterií.

Jablečný ocet: Přidejte polévkovou lžíci do vody pro psa, abyste vytvořili kyselé prostředí.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.