Accueil » Zvířata » Tohle dělají kočky v noci v domě

Tohle dělají kočky v noci v domě

Mnozí z nás se diví, co dělají naše kočky v noci, když spíme. Někteří naši společníci mají zvláštní zvyky, které nám někdy brání ve spánku. Ať už jsou to jejich překvapivé skoky nebo hlasité mňoukání. Ale opravdu chcete vědět, co se děje s našimi kočkami a jejich noční zvyky? Řekneme vám to…

Co dělají kočky v noci a proč?

Pro kočky je přirozené, že jsou v noci velmi aktivní. Důvodem je jejich vzájemný lovecký a honicí instinkt. Kočky jsou skutečně fyzicky připraveny chytit svou kořist v noci, kdy je nejzranitelnější.

Proč mě moje kočka v noci obtěžuje?

Ale proč v noci? Přestože je v noci méně světla, kočky jsou v noci častěji rušeny. se skvělým zrakem. Díky své schopnosti vidět v noci jsou tedy pozornější k jakémukoli pohybu. A to i v případě, že se nachází pod peřinou, což je nutí skočit na vás, když spíte.

Na druhou stranu může extrémní aktivita našich koček v noci pocházet také z :

Nemoc která mu brání usnout. Pocit nepohodlí, bolesti nebo dokonce nespavosti.

Nebo zvyk: který je velmi častý u adoptovaných koček, které žily dlouhou dobu na ulici.

Poznámka: Nezapomeňte se poradit s veterinárním lékařem ohledně spánku a změn chování vaší kočky.

Co kočky dělají v noci v domě?Zdroj: Capture Instagram
Proč moje kočka v noci běhá?

Pokud kočky běhají v noci, možná se vám uleví, že se nemusíte příliš obávat. Pravděpodobně totiž netrpí žádným problémem. fyzickými nebo emocionálními problémy. Ale samozřejmě chcete mít možnost spát bez hluku a obav, že váš mazlíček pobíhá kolem jako šílenec.

Může se jednat o přebytek nahromaděné energie vaší kočky. Pak se mu podaří uvolnit právě ve chvíli, kdy je v domě klid a vy se snažíte spát.

Proč moje kočka chodí v noci ven?

Kočky mají svobodného ducha, což se často odráží v jejich nočních eskapádách. Ať už jsou v říji, nebo se potřebují volně pohybovat, mají tendenci hledat v noci příležitost, aby si užily svobody. Nicméně, ne všechny chtějí opustit svůj domov.

Pokud chcete opravdu vědět, co vaše kočka dělá, když jde v noci ven, můžete vyzkoušet obojek se zabudovaným GPS. Takové příslušenství již skutečně existuje. Můžete jej tedy použít ke sledování Můžete jej použít ke sledování pohybu své kočky.

Proč moje kočka v noci pláče?

Když vaše kočka v noci pláče, může to být příznakem nemoci. Je to známka intenzivní aktivity, která v většině případů určité vitality, není totéž co známka nepohodlí nebo bolesti.

Pokud je vaše kočka kotě, můžete zkontrolovat, zda je teplota přiměřená, nebo zda je problém v hladu. Pokud je však vaše kočka již starší než 3 nebo 4 měsíce, může být příčinou bolesti nějaká nemoc nebo stav.

Tohle dělají kočky v noci v doměZdroj: Capture Instagram

Ve všech případech, ať už je vaše kočka kotě, dospělá nebo velmi stará (7 let a více), byste se tedy měli poradit s veterinářem. Ten vám pomůže určit příčinu pláče vaší kočky a samozřejmě vám ji pomůže vyřešit.

Noční kočky: co dělat?

Možná se nyní ptáte, co dělat, aby vaše kočka přestala být v noci tak aktivní? Nejprve je třeba vyloučit jakoukoli patologii nebo zdravotní problém. V tomto případě skutečně, váš veterinární lékař bude muset určit, o jakou poruchu se jedná, aby jí mohl poskytnout vhodnou léčbu. V ostatních případech však platí následující doporučení:

  • Udržujte kočku během dne velmi aktivní. Nechte ji tedy v případě potřeby šplhat, hrát si a běhat po domě.
  • Hrajte si s kočkou také večer, než se setmí. A tohle, aby vaše kočka cítila unavená a nebyla v noci tak aktivní.
  • Kupte své kočce mechanické hračky, se kterými může komunikovat, když je sama.
  • Dejte své kočce věnujte své kočce plnou pozornost. Naplánujte si proto čas, který budete s kočkou sdílet i jindy než večer.
  • I když je to někdy obtížné, neměli byste se mu příliš věnovat ani ho krmit v noci. To pomůže vašemu zvířeti pochopit, že noční doba není čas na jídlo nebo hraní.
  • Kočičí společník může být řešením, aby si oba hráli během dne.
  • A konečně, kastrace může pomoci trochu snížit úroveň jeho aktivity.

Spí kočky v noci?

Konečně odpověď na otázku, zda kočky v noci spí, zní ano! Jak vidíte, jde o to, aby byly zdravé a rozvíjely se chování a rutinu, která jim pomáhá vybíjet energii. během dne. Díky tomu může v noci klidně odpočívat a vy také.

Stanovte mu čas na jídlo během dne, nechte mu interaktivní hračky, škrabadlo a cokoli dalšího, co potřebuje. Zabavte ho a cvičte, když jste přes den pryč. Uvidíte, že se vaše kočka dokáže trpělivě a s láskou přizpůsobit vašemu spánkovému režimu.

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.