Accueil » Zvířata » Tohle se stane, když pes nebo kočka sní zeleninu.

Tohle se stane, když pes nebo kočka sní zeleninu.

V posledních letech mnoho lidí z různých oprávněných důvodů radikálně změnilo svůj životní styl a rozhodlo se přestat jíst a používat potraviny. živočišné produkty.

Ale veganská strava založená na ovoci, zelenině, luštěniny a další rostlinné produktyTato problematika byla rozšířena i na domácí zvířata, jako jsou psi a kočky, což je kontroverzní otázka, pro kterou chybí vědecké důkazy.

Nová studie, která analyzovala 16 předchozích zdravotních průzkumů. psů a koček na veganské stravě. dospěla k závěru, že pro tuto praxi neexistují žádné přesvědčivé důkazy, jak je vysvětleno v článku zveřejněném v časopise Veterinary Sciences.

Masožravá zvířata od přírody

Vědecké důkazy ukazují, že psi a kočky jsou masožravá zvířata. od přírody.

Na jedné straně psi dokáží trávit rostlinné látky a přežít bez masa. Nemohou tak však činit po dlouhou dobu. Na druhé straně 70 % kočičí strava je masitá. Kromě toho kočkovité šelmy nedokážou trávit rostlinné látky.

Tohle se stane, když pes nebo kočka sní zeleninu.Zdroj: Capture Instagram

Anatomie masožravců

Stejně tak živiny, které poskytují rostlinné produkty, jako jsou sójové boby nebo obiloviny, nesplňují základní požadavky na bílkoviny a vitamíny pro tato zvířata.

Jejich anatomie je navržena tak, aby masožravý životní styl. Mají totiž zuby, kterými drtí nebo melou maso, případně jimi drží kořist. Kromě toho mají krátká střeva s malou kapacitou. Na rozdíl od býložravých živočichů tedy nepotřebují ke strávení potravy fermentovat.

Málo důkazů o prospěšnosti veganské stravy

Ze 16 předchozích studií, které se zabývaly vlivem veganské stravy na tato zvířata, jich jen málo bylo schopno změřit zdraví zvířat v laboratorních testech, napsali autoři v časopise The Conversation.

„Vědecké studie o vlivu veganské stravy na zdraví lidí. psů a koček je omezený počet“ napsali v publikaci.

Tohle se stane, když pes nebo kočka sní zeleninu.Zdroj: Capture Instagram

„Studie, které byly provedeny, mají tendenci využívat malé vzorky a jejich design je v praxi založené na důkazech považován za méně spolehlivý,“ dodali.

Výzva k opatrnosti ze strany vlastníků

Autoři nové studie vyzývají pronajímatele, kteří trvají na tom, aby jejich domácí zvířata jsou na veganské stravě, aby byli velmi opatrní. Měli by je totiž pravidelně vodit k veterináři na prohlídku.

„Vzhledem k nedostatku rozsáhlých populačních studií se doporučuje opatrný přístup. Pokud si lektoři přejí zavést veganskou stravu, doporučují se komerční potraviny,“ dodali.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud byste si chtěli přečíst další podobné články, rádi bychom vám doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.