Accueil » Zvířata » Tohle zažívá váš pes, když se s ním mazlíte.

Tohle zažívá váš pes, když se s ním mazlíte.

Existuje lidové rčení, že když se na vás kočka podívá, myslí si: „Když se o mě stará, musím být její bůh.“ Zatímco v případě psů, věta je formulována v opačném směru: „Když se o mě stará, musí být mým bohem. Není pochyb o tom, že psi patří k nejlaskavějším tvorům. Náklonnost a společnost, kterou vám poskytují, vás naplní pocitem úžasu.Jejich náklonnost a společnost vás naplní bezpodmínečnou láskou. Můžete se jich vzdát, pokud chcete, ale oni se jich nikdy nevzdají.

Tohle zažívá váš pes, když se s ním mazlíte.

Nová studie, kterou provedla britská úkrytová společnost. která se zabývá domácími zvířaty, se snaží vědecky pochopit fyziologické a emocionální změny, k nimž může dojít, když projevujeme náklonnost.

Je úžasné, jak se psům zrychlí tep, když jim někdo ukáže, že jsou milováni.

Aby to výzkumný tým otestoval, vybavil čtyři psy s obojkem, který po dobu jednoho týdne monitoroval jejich srdeční frekvenci. Z výsledků nakonec vyplynulo, že chvíle, kdy jim věnujeme plnou pozornost a náklonnost, mají moc změnit jejich srdeční tep. Když lidé vyjadřovali lásku různými frázemi, jejich srdeční tep se zvýšil z průměrné hodnoty 67 úderů za minutu na 98, což představuje nárůst o 46 %. Podobně se zvýšil o 10 %. když se po krátké době bez nich vrátili ke svým majitelům. Typická scéna v mnoha domácnostech: okamžik, kdy přijdete domů a váš pes vás vítá, jako by měl nastat konec světa.

Tohle zažívá váš pes, když se s ním mazlíte.Zdroj: Capture Instagram

„Je úžasné, jak se srdeční frekvence našich psů Snižuje se také, když je obejmete, což je jasný projev spokojenosti. Je také zajímavé podívat se na mnoho způsobů, jak nám naši domácí mazlíčci projevují lásku. náklonnost. Na základě těchto údajů můžeme oficiálně říci, že ano, naši psi jsou schopni k nám cítit lásku.“

Tohle zažívá váš pes, když se s ním mazlíte.Zdroj: Capture Instagram
Bezpodmínečná láska

Jak upozornil Keary, studie zjistila, že náhlý pokles srdeční frekvence, když jsme je zvedli, z 67 na 52 tepů za minutu, což je pokles o 5 %. 23 %. NicméněNejsou však jedinými hlavními příjemci tohoto vášnivého, upřímného a loajálního vztahu se svými pány. Nedávná zpráva Harvard Health Publishing zjistil, že lidé kteří vlastní psa, mají výrazně nižší krevní tlak než ti, kteří psa nevlastní.

Psi uvolňují endorfiny, které jim pomáhají relaxovat a cítit se dobře.

To samozřejmě neznamená, že existuje přímá souvislost mezi chovem psa a dobrým kardiovaskulárním zdravím. Nicméně, autor studie uvedl, že to není jen důsledek mazlení a vzájemné náklonnosti. Pokud máte psa, je pravděpodobné, že budete trávit více času venku. Toho lze dosáhnout buď sportováním se psem, nebo prostou procházkou. Takže, nejlepší přítel člověka je také vynikající pobídkou k aktivnímu životnímu stylu.

Jak vám váš pes dává najevo, že vás má rád?

Další velmi výmluvné znamení lásky je, když váš pes leží na zádech. Může se zdát, že je to líné stvoření, které se chce jen mazlit. Tato pozice však naznačuje něco velmi důležitého. důležitější. To je skutečně znamení, že vám dává bezvýhradnou důvěru, protože zaujímá pozici naprosté zranitelnosti.

A nakonec, když vám pes rozkousne boty.Je to jasný projev náklonnosti. Zvlášť když ji nevidíte. Podle studie, psi při každém soustu uvolňují endorfiny, které jim pomáhají relaxovat a cítit se dobře. Tento klid je však ovlivněn také tím, že pes vnímá pach. Ačkoli je to pro mnohé lidi často velmi nepříjemné. (zejména obuvi), fascinuje psa. Vůně je skutečně vaše a díky svému silnému čichu si ji s vámi dokáže spojit.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.