Accueil » Zvířata » Tolik hodin denně by měl pes podle odborníků spát.

Tolik hodin denně by měl pes podle odborníků spát.

Stejně jako u lidí má množství a kvalita spánku psů zásadní význam pro jejich zdraví, obnovu různých systémů, jako je imunitní systém, a pro získání energie.

Dobrý spánek umožňuje zvířatům katalyzují jejich fyzický metabolismus a zlepšují trávicí procesy. Proto je důležité upravit dobu odpočinku a kontrolovat dobu a kvalitu spánku, aby se zlepšilo jejich zdraví.

Je třeba mít na paměti, že spánek lidí a jejich rodinných příslušníků je klíčovým faktorem jejich zdraví. psi jsou různí. Zatímco lidem se doporučuje spát v průměru osm hodin denně, zvířata potřebují více času na odpočinek a zdraví. Tento jev souvisí také s plemenem, věk a fyzická aktivita.

Ale psi procházejí stejnými fázemi jako my.Mají sny a noční můry. Kromě toho mohou, zejména u některých plemen, hodně chrápat nebo se pohybovat a vydávat tiché nebo mírně hlasitější zvuky, například štěkat.

Když zvířata jsou štěňata, stejně jako děti, potřebují více spánku, aby nabrala sílu, neonemocněla a byla vitálnější a šťastnější.

Do věku 12 týdnůmohou spát až 20 hodin denně. Ačkoli to může být pro majitele, kteří chtějí, aby bylo zvíře aktivnější, nepříjemné, je to pro zvířata zdravé. Časem začnou být vzhůru déle. Odborníci naznačují, že hodiny spánku, které štěně stráví, jsou velmi prospěšné pro zlepšení učení a paměti.

pesZdroj: Capture Instagram
Dospělí psi

V případě dospělí psi, tj. děti starší jednoho roku mohou spát až 13 hodin denně.

Psi starší sedmi let obvykle spí několik hodin denně, stejně jako štěňata. Mohou spát až 18 hodinpodle jejich zdravotního stavu. zdraví. Když zvířata trpí nějakou nemocí, například artritidou, mohou spát déle.

Fyzické vlastnosti

Nicménětyto skutečnosti se mohou lišit v závislosti na zvířeti. Je důležité mít na paměti, že každý domácí mazlíček Domácí zvířata spí podle svých vlastností a denního režimu. Ve dnech, kdy jsou velmi aktivní, budou pravděpodobně potřebovat více spánku nebo budou spát déle a hlouběji.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.