Accueil » Zvířata » Toto je nemoc, kterou můžete dostat, pokud každý den spíte s kočkou.

Toto je nemoc, kterou můžete dostat, pokud každý den spíte s kočkou.

Toto je nemoc, kterou můžete dostat, když budete každý den spát s kočkou.

Přestože kočky jsou zvláštní zvířata a staly se jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků, každodenní spaní s nimi není bez rizika.

Vskutku, kvůli jejich srsti, Kočky pravděpodobně šíří bakterie. Tyto bakterie se pak mohou hromadit na matraci, přikrývkách nebo dokonce na polštáři, kam si mohou položit hlavu.

Také pokud je zvíře zvyklé trávit dny venku, mohlo by si na srst přinést blechy a klíšťata. Tito parazité, které lze okem jen těžko odhalit, by se mohli přilepit na přikrývky a v noci vytvářet kousance.

To je důvod, proč odborníci doporučujeme nechat domácí zvířata na posteli. Místo toho je umístěte na místo vzdálené od místa, kde spíte, abyste předešli jakémukoli riziku.

Zde je nemoc, kterou byste mohli dostat, pokud budete každý den spát s kočkouZdroj: Capture Instagram
Další rizika spaní s kočkou

Spánkový institut, který má pobočky v Santiagu de Chile, Panamě a Madridu, uvádí, že spaní s domácím zvířetem je běžným zvykem, který vyvolává související onemocnění mezi zvířat a lidí, které mění například spánek:

1. Háďátko : Hlístice jsou střevní škrkavky o délce nejméně 0,6 cm, které přirozeně postihují tenké střevo.

2. Hlístice : Podle Mayo Clinic je nejčastější infekcí spojenou s plísněmi na kůži pásový opar. Jedná se o „kožní vyrážku způsobenou plísňovou infekcí“. V mnoha případech souvisí s atletickou nohou a šíří se po kontaktu jedné osoby s druhou nebo s infikovanou kočkou. Hlavním charakteristickým příznakem je svědění kůže, které způsobují šupinky na hýždích, rukou a/nebo nohou.

Toto je onemocnění, které můžete dostat, pokud každý den spíte s kočkou.Zdroj: Capture Instagram

3. Nemoc z kočičího škrábnutí : Toto onemocnění je způsobeno infekcí bakterií Bartonella. Vzniká v důsledku pokousání nebo poškrábání kočkou.

Závěrem, je důležité zdůraznit výhody, které přináší vlastnictví domácího mazlíčka Výhody domácího mazlíčka v domácnosti, jako je boj s krevním tlakem, úzkostí, depresí, stresem atd. Neměli bychom však zapomínat že existují také zdravotní rizika při spaní s nimi.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.