Accueil » Zvířata » Toto onemocnění je u psů smrtelné: zde jsou příznaky

Toto onemocnění je u psů smrtelné: zde jsou příznaky

Obsah

Podle španělské veterinární nemocnice Nacho Menes je jedním z nejčastěji běžné u štěňat je psinka. To je považováno za závažnou infekci postihující jejich tělo.

Veterináři tvrdí, že se svou nakažlivostí podobá spalničkám. Kromě toho se obvykle vyvíjí u psů neočkovaných psů.

Podle Mayo Clinic je třeba mít na paměti, že „spalničky obvykle začínají mírnou až střední horečkou, často doprovázenou neustálým kašlem, rýmou a rýmou. zánět očí (zánět spojivek) a bolest v krku.

Jak se psi nakazí?

Psi se často nakazí vdechováním těkavých částic v prostředí nebo dokonce konzumací potravy a nápojů ze zvířat. nakažená zvířata.

Hlavní příznaky tohoto onemocnění onemocnění psů jsou horečka, výtok z nosu s hnisem, ztráta chuti k jídlu, dehydratace, zánět spojivek, podráždění kůže, průjem, ochrnutí a zvracení. Jedná se o infekci, která přímo napadá trávicí systém štěněte a postihuje také dýchací systém. nervový systém zvířete.

psiZdroj: Capture Instagram

Je důležité zmínit, že psinka se nevyvíjí pouze u štěňat, ale u všech psů. Z tohoto důvodu musí být pes očkován každý rok. Na webových stránkách nemocnice se však uvádí, že dávky potřebné k imunizaci psa proti viru jsou tři očkování mezi 6. a 12. týdnem po narození.

Příznaky psinky:

Zjistěte, jaké jsou příznaky v různých formách:

Kožní :

Veterinární orgán uvádí, že psi s tímto onemocněním mají obvykle dermatitidu, zánět kůže.

Zdroj: Capture Instagram
Nervozita:

Dochází k ovlivnění nervového systému zvířete. U psů dochází ke svalovým křečím, které jsou vyvolány ochrnutím. Kromě toho pískání, ačkoli je neobvyklé, s tímto stavem nesouvisí.

Oči:

Jak již bylo zmíněno, důležitým příznakem je zánět spojivek. Způsobuje totiž neustálé slzení psích očí.

Tvrdí se, že psinka je někdy spojena s virová hepatitida psů.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, zveme vás k návštěvě. doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.