Accueil » Zvířata » Tyto fotografie ukazují neuvěřitelný rozdíl ve velikosti pravěkých zvířat a jejich moderních potomků.

Tyto fotografie ukazují neuvěřitelný rozdíl ve velikosti pravěkých zvířat a jejich moderních potomků.

Tyto fotografie ukazují neuvěřitelný rozdíl ve velikosti pravěkých zvířat a jejich moderních potomků.

Paleoumělec Roman Uchytel vytvořil galerii srovnávacích obrázků, které poukazují na radikální evoluční cestu, kterou dnešní zvířata prošla ve srovnání se svými vyhynulými předky.

Na stránkách srovnání se narodili, když Ushytel (který vyrostl v blízkosti zoologické zahrady a kreslil zvířata) chtěl spojit své znalosti atonomie zvířat s uměleckým talentem a „oživit dávné tvory“. Sbírka je k dispozici na adrese webové stránky autora, Prehistorická faunazprávy My Modern Met.

Zdroj: Capture Instagram

„S Alexandrou Uchytelovou, mou manželkou a obchodní partnerkou, jsme přišli s tímto nápadem, aby naše děti věděly, jak vypadali předci (nebo příbuzní) zvířat, která vidí v zoo,“ řekl Uchytel. IGN. „Tak jsem se zeptal sám sebe, jak tato zvířata by se hodil. Všichni srovnávají vyhynulá zvířata s lidmi.ale nikdo je nesrovnává se současníky (potomky).

Zdroj: Capture Instagram

Uchytel se rozhodl nechat dinosaury a soustředit se na zkoumání předků dnešních živočichů, kteří se vrátili miliony let zpět do jiných prehistorických dob. Paleoartista vytvořil srovnání velikosti nejrůznějších živočichů, od obrovské modré velryby až po skromnou vačici virginskou.

Zdroj: Capture Instagram

„I spolupracovat po mnoho let s muzei a institucemi vědci světa kteří mi laskavě poskytli vědecké popisy. fotografie koster a dalších potřebných informací“, vysvětluje autor. „I když v mnoha případech musím využít své odborné biologické znalosti a umělecké vzdělání.

Zdroj: Capture Instagram

Obrázky zdůrazňují dramatické evoluční změny, ke kterým došlo v živočišné říši v průběhu milionů let.

Co je to prehistorické zvíře?

Máme tendenci považovat prehistorická zvířata jako ty, které, jak jejich název napovídá, patřily do pravěku a dnes jsou již vyhynulé. Lze je také považovat za ty, které se objevily v období lidstva před písemnými záznamy a které dnes známe díky studiu zkamenělin, nalezených pozůstatků a kostí.

To neznamená, že znamená ne že by všechny zvířata se objevil prakticky na Původně planety zmizely, protože stále existuje mnoho velmi starých druhů, kterým se podařilo v průběhu let přežít.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.