Accueil » Zvířata » Tyto příznaky naznačují, že váš pes trpí stresem!

Tyto příznaky naznačují, že váš pes trpí stresem!

Je důležité vzít v úvahu význam zdraví a pohody vašeho domácího mazlíčka. Je však také nezbytné zachytit jejich emoce prostřednictvím jejich chování. To usnadní přijetí potřebných opatření v případě, že nejsou v normálním stavu. Psi jsou známí svou extrovertní povahou. To jim umožňuje otevřeněji vyjádřit své pocity, ať už jsou smutné, vzrušené nebo nemocné.

Všem milovníkům psů! Buďte ostražití, pokud se u vašeho psa projeví některý z těchto příznaků, které ukazují, že je ve stresu!

Psi: jejich chování ukazuje jejich emoce!

Psi mohou snadno změnit své chování v závislosti na emocích.. Mají ve zvyku vrtět ocasem, když jsou šťastní. Když jsou nadšení, běhají po domě. Když cítí nebezpečí, nepřetržitě štěká. Zkrátka, pro jejich majitele by bylo snadné sledovat rytmus této náhlé změny pocitů.

V této souvislosti existují různé způsoby zjistit, zda váš pes trpí stresem. Je však důležité vědět, že tyto příznaky nejsou vždy zřejmé. Někdy se stává, že tyto příznaky jsou doprovázeny jinou patologií. Ale nepropadejte panice, protože díky pomoci odborníků můžeme nyní do tohoto tématu vnést více světla! Budete tak vědět, co dělat, pokud se váš mazlíček dostane do takového stavu!

Stereotypy jsou nejčastějším znakem

Odborník v této oblasti klasifikoval celou řadu činností, které pes projevuje, když je ve stresu. První v seznamu je přítomnost stereotypů. Jak již název napovídá, tento termín označuje opakované a trvalé neopodstatněné vrtění nervózního zvířete. Mezi běžné tiky patří kousání do ocasu a pronásledování neviditelných zvířat. Někdy může váš pes štěkat i bezdůvodně.

Ale ztrácí vlasy je také jedním z těchto znamení. V tomto případě je důležité si uvědomit, že vaše zvíře je již chronicky úzkostné. V takovém případě byste měli zvážit, zda ho nevzít přímo k odborníkovi. Váš pes skutečně potřebuje lékařskou péči, protože je pravděpodobné, že jeho stres souvisí s nějakou nemocí. Pes je také nervózní, když se neustále olizuje nebo hojně sliní.

Další chování vystresovaného psa!

Přestože jsou psi známí jako zvířata hyperaktivníMěli byste si uvědomit, že to může být také příznakem stresu. Můžete si to uvědomit, když se váš pes nedokáže v klidu usadit. Někdy může dokonce začít ničit váš nábytek, aby si vybil svou frustraci. Nervózní je také pes, který dramaticky reaguje na všechno, dokonce i na neškodné věci.

Je důležité si uvědomit, že vystresovaný pes se nedokáže na nic soustředit. Stává se také, že už neplní vaše příkazy. Pokud k tomu dojde, je třeba okamžitě přijmout další opatření. Protože váš pes je nejen nervózní, ale také trpí poruchou pozornosti..

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele, Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.