Accueil » Zvířata » Tyto zajímavosti o kočkách, které jste nevěděli!

Tyto zajímavosti o kočkách, které jste nevěděli!

Koťata jsou jedněmi z nejoblíbenějších domácích mazlíčků. Ve skutečnosti 19 % Španělů přijalo do svých rodin kočky. Věděli jste ale, že kočky mají některé zajímavé vlastnosti, o kterých zatím nevíme? A především velmi poutavý. Především byste však měli vědět, že některé z těchto vlastností jsou výsledkem jejich vzájemné závislosti s lidmi. Objevte ty nejpřekvapivější!

Kočky se liší od ostatních živých tvorů!

Pokud se u lidí počítá věk od narození, u koček je to jinak. Srovnatelnost délky kočičího života s lidským je velmi překvapivá. Je to pravda, první rok koťata žijí 15 let našeho života. A jejich druhé narozeniny se rovnají 25 letům člověka. Poté se každý rok z koťat stává sedm lidských bytostí.

Mezi kočkami a psy je také velký rozdíl, pokud jde o jejich hmotnost. Na druhou stranu je poměrně vzácné setkat se s velkou kočkou. Zatímco psovité šelmy jsou často těžké, kočkovité šelmy jsou obvykle méně velký. Jsou totiž o poznání lehčí než psíci. Například jedno z největších plemen koťat, zejména kocourů, váží pouhých 9 kilogramů.

Fyzické vlastnosti kočkovitých šelem jsou výjimečné!

Jeden z neobvyklé vlastnosti Další neobvyklou vlastností koček je jejich schopnost otáčet ušima až o 180°. Co se týče jejich sluchových schopností, překonávají ty lidské. Kočičí sluch je nicméně překvapivě ostrý – slyší pětkrát lépe než dospělý člověk. Kromě mnoha schopností těchto zvířat je jejich největší slabinou zrak. Nevidí totiž pod nos.

Lidé mají tendenci si myslet, že psi a kočky mají stejnou povahu. fyzikální vlastnosti než lidé. Na rozdíl od lidí však kočky nemají řasy. Pokud vlastníte kotě, pravděpodobně jste už zkoušeli spočítat jeho prsty. Možná jste si všimli, že jejich počty nejsou podobné těm našim. Koťata mají většinou pět předních a čtyři zadní.

Zvyky, které si kočky časem vytvoří u lidí!

Každý, kdo má kočky, si jistě všiml, jak ráda tato zvířata odpočívají. A to je normální, protože je to v jejich povaze. Zejména kočky tráví 70 % času tráví spánkem a 15 % mytím a přilnutím k majiteli.. Lidé si vždy myslí, že vidět černé kotě je znamením smůly. Ale víte, co znamená, když se vám zdá o bílém koťátku?

Říká se, že snít o bílém koťátku znamená finanční požehnání v blízké budoucnosti. Obecně se má za to, že kočky mňoukají, protože mají hlad nebo něco chtějí. To by mohlo platit po většinu času. Protože však kočky denně komunikují se svými majiteli, jejich komunikační schopnosti se mohou zlepšovat. Takže mňoukání může být pro ně jen způsob, jak vyjádřit vděčnost svým majitelům.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele, Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.